Tajemnica Kapłanki

Co zrobić, kiedy na nasze pytanie otrzymujemy odpowiedź w postaci karty Kapłanki? Znalazłam ciekawy opis dotyczący rozkładu Tajemnica-Sekret Kapłanki.


Opis rozkładu :
"Ten układ, Tajemnica Kapłanki, powstał w nawiązaniu do karty Kapłanki z Dużych Arkanów Tarota. Karta ta, wśród swoich znaczeń ma jedno ważne: jest kartą Nieodkrytej Tajemnicy. Gdy pojawia się w układzie, często sugeruje, że klientkę otaczają sprawy, które toczą się tajemnie za jej plecami, a ona się ich nawet nie domyśla. (Drugą stroną tego medalu jest karta Papieża ,zwanego też Arcykapłanem, który reprezentuje Odkrytą Tajemnicę. Człowiek może jej jeszcze nie znać, ale już się jej domyśla, już inni ją znają. )

Ten układ wykorzystuje się więc do pytania o sprawy, które są zupełnie niezrozumiałe i niejasne. Przy czym w tym przypadku, w tym układzie, Kapłanka może się zdecydować, by ową tajemnicę ujawnić, bądź nie. W jaki sposób? O tym za chwilę, w każdym razie decyduje o tym karta nr 8.

Układamy karty według kolejności liczb na obrazku, z tym że jedną z nich ukrywamy: karta nr 8 musi leżeć zakryta, grzbietem do góry.
Czas - w układzie Tajemnica Kapłanki istnieją dwa niezależne czasy: na górze układu trzy karty tworzą Koronę Kapłanki i symbolizują trzy księżyce. Każdy z nich jest w innej fazie więc ma różny wpływ na sytuację, o którą pytamy. Od lewej biorąc: górna lewa karta (nr 3) ubywający księżyc, środkowy(4) - pełnia i prawy - przybywający księżyc(5). Czas w Koronie biegnie od lewej do prawej strony.
Głowa Kapłanki - tu czas płynie z góry na dół.
Czas Korony jest czasem możliwości, przypomina prognozę astrologiczną, pokazuje, jakie możliwości się zmniejszają, co ci sprzyja w tej chwili, a jakie szanse nadejdą wkrótce. Możesz wykorzystać tę wiedzę lub nie.
Czas głowy Kapłanki jest normalnym czasem wydarzeń, pokazuje w jaką stronę sprawy zmierzają. Porównanie tych dwóch czasów pozwoli na zmianę toru zdarzeń. Interpretację zaczyna się od dwóch skrzyżowanych kart w samym środku głowy Kapłanki (1 i 2), pokazują one główny temat, o który pytamy, w formie dwóch impulsów: pozytywnego (1) i negatywnego (2). Ten wewnętrzny krzyż stanowi jądro, istotę sprawy. Najpierw patrzymy, czy te dwa impulsy się wzmacniają (w dobrym lub złym znaczeniu) czy też przeszkadzają sobie, wzajemnie się blokują.
Teraz patrzymy na "uszy" głowy Kapłanki, czyli dwie boczne karty (6 i 7). Prawe "ucho" (7) pokazuje to, co widać, co sobie uświadamiamy w związku z tą sprawą lub pozory, jakie ten człowiek lub sytuacja sprawia. Lewe "ucho" (6) ma przeciwne znaczenie: pokazuje sprawy ukryte, nieuświadomione, podświadome pragnienia.
Teraz możemy przyjrzeć się Koronie, żeby zobaczyć, co może tej sprawie sprzyjać lub przeszkadzać. Lewy księżyc (3) jest ubywający, a więc karta, która w tym miejscu stanie, powoli traci na znaczeniu, traci swą moc. Środkowy księżyc (4) to pełnia, pełnia wpływów - jeśli stanie tu korzystna karta, to tarot daje wskazówkę, by wykorzystać ten moment na polepszenie swoich spraw, jeżeli wypadnie tu karta negatywna - wskazówka brzmi: przeczekać. Prawy księżyc (5) jest przybywający, to sygnał, że wkrótce do głosu dojdzie karta, która stanie na tym miejscu, trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

Wreszcie możemy odkryć kartę 8 (powinna być zakryta do tego czasu). Oznacza ona ową tajemnicę, którą kryje Kapłanka. Jeśli jest to jedna z 22 kart Dużych Arkan - Kapłanka decyduje się odkryć przed nami tajemnicę sprawy, o którą pytamy. Jest to tajemnica powodzenia lub porażki, karta ją wyjaśnia lub udziela wskazówki. Natomiast jeżeli karta tajemnicy należy do Małych Arkanów, to oznacza, że Kapłanka nie chce jeszcze wyjawić nam tajemnicy. Może jest na to za wcześnie albo istnieją inne powody. Znaczenie tej karty Małych Arkan może nam trochę przybliżyć powody, dla których Kapłanka milczy, ale nic ponadto. Zakrywamy ją.  Wreszcie ostatnia karta (9) tradycyjnie, jak w większości układów, oznacza wynik, albo kierunek, w jakim idą sprawy. " -układ kart


Etykiety: