Żywioł Ognia

Żywioł ognia wiąże się z motywacją, kreatywnością i pasją. Jego energia jest szybka, pozytywna i pełna mocy. Symbolizuje twórczą iskrę.
Jako żywioł pasji daje odwagę i siłę do walki.  Ci, u których energia ognia jest dominująca przeżywają wszystkie doznania w sposób niezwykle intensywny. Ogień pochłania wszelkie przeciwności i niweluje negatywy.

Ogień włada zmysłem wzorku, inspiruje również potrzebę dotykania i zaznawania dotyku. Jest żywiołem fizycznych wyzwań, doznań i energii seksualnej.
Do przestrzeni władanych przez ogień zaliczają się kuchnie, kominki, kotłownie, sale gimnastyczne, stadiony i wszelkiego rodzaju teatry, studia i sale prób.
Z ogniem powiązane są zawody związane ze sztuką i przemysłem rozrywkowym. W świecie natury miejscami odpowiadającymi temu żywiołowi są pustynie, gorące źródła i wulkany.

OGNISTA OSOBOWOŚĆ
Osoby obdarzone ognistą osobowością są ciepłe i ekstrawertyczne, mają silnie rozwinięty zmysł radości, cechuje je figlarność. Czarujące i charyzmatyczne, pełne pasji i emocjonalności, żyją pełnią życia. Mają tendencję do kierowania się intuicją i podejmują decyzje raczej na podstawie wskazań serca niż zimnego, bezdusznego umysłu. Osoby takie pociąga twórczy wysiłek i role przywódcze pozwalające im błyszczeć. W stosunkach międzyludzkich preferują ryzykowne przygody, szybko nudzą się rutyną życia domowego. Kiedy równowaga energii ognia ulega zaburzeniu, żywioł ten staje się destrukcyjny. Nadmiar ognistych energii może powodować wypalenie się w pracy.

Ogniste odpowiedniki:
Zwierzęta – smok, wąż, lew, baran, feniks
Symbole świata natury – ogień, lawa wulkaniczna
Zioła – bazylia, wawrzyn, czosnek, hyzop, rozmaryn, tytoń
Minerały – mosiądz, złoto, żelazo, opal, granat, hematyt, krzemień

ŻYWIOŁ OGNIA W TAROCIE:
Cechy ognia: pewność siebie, inicjowanie działania, towarzyskość, aktywność, wywieranie wrażenia, hojność, otwartość, szczerość, zamiłowanie do podróży, egoizm, agresja, pożądanie, zamiłowanie do zabawy, optymizm, kreatywność.
Ogień symbolizuje: kolor czerwony, krew, potencjał, zdrowie, optymizm, działanie, ciepło, dynamikę, męskość, aktywność, erotykę, seksualność, prokreację, zapłodnienie, namiętność, żar, dzień, Słońce, materię, siłę, spontaniczność, energię, temperament, kreatywność, impulsywność, realizację, wrogość, porywczość, egocentryzm, pożar, brutalność, pesymizm, żądzę władzy, wiosnę, zapał, jasność..

Etykiety: ,