Czas w tarocie

By | 17:39 16 comments
Na samym początku należy sobie uświadomić, że tarot to nie kalendarz i nie poda nam dokładnej daty. Może natomiast świetnie opisać sytuację kiedy się coś może wydarzyć, ukaże nam okoliczności. Zamiast pytania kiedy to się wydarzy, możemy zapytać w jak długim czasie, to o co pytamy możemy zrealizować, ponieważ samo nic się nie stanie. Mamy swój udział w życiu i od tego jak bardzo jesteśmy skuteczni zależy także czas realizacji.
Im więcej ćwiczymy określanie czasoprzestrzeni wydarzeń, tym łatwiej nam intuicyjnie go odczytać. Zdarzało mi się spotkać kilka osób, w których życiu czas płynął szybciej niż u innych np:  to co u jednych wymagało ok tygodnia realizacji u innych działo się w ciągu jednego dnia. Bardzo prosto rozpoznać takie osoby. Kiedy rozkładamy im karty, to przyszłość bliższa jest u nich już teraźniejszością, w wyniku czego dalsza przyszłość, staje się tą bliższą :)  Czas zależny jest od naszej skuteczności działania i okoliczności, i to powinniśmy w trakcie odczytywania czasu kart wziąć pod uwagę.

Wiele publikacji podaje różne metody określania czasu w tarocie. Zrobię mały przegląd, a o skuteczności przekonajcie się sami. Najpierw jednostki czasu w tarocie. Jednak stosunkowo rzadko tarot odpowiada tak konkretnie i nie ułatwia nam zadania.

~Odczytywanie czasu w tarocie~

JEDNOSTKI CZASU W TAROCIE wg Kolesowa
 • Arkana małe i karty dworskie
Buławy:
2, 3, 4 buławy + Król buław – Baran
5,6,7 buław + Królowa buław –Lew
8,9, 10 buław + Paź buław – Strzelec
Rycerz buław – Baran, Byk, Bliźnięta
Monety:
2,3,4 monety + Król monet – Koziorożec
5,6,7 + królowa monet – Byk
8,9,10 + Paź monet – Panna
Rycerz monet – Koziorożec, Wodnik, Ryby
Miecze:
2,3,4 miecze +Król mieczy – Waga
5,6,7  mieczy + Królowa mieczy – Wodnik
8,9,10 mieczy + paź mieczy – Bliźnięta
Rycerz mieczy – Waga, Skorpion, Strzelec
Puchary:
2,3,4 + Król pucharów – Rak
5,6,7 + Królowa pucharów – Skorpion
8,9,10 + paź pucharów – Ryby
Rycerz pucharów – Rak, Lew, Panna

Pory roku w Arkanach małych
As Buław - wiosna (marzec, kwiecień, maj)
As Pucharów - lato (czerwiec, lipiec, sierpień)
As Mieczy - jesień (wrzesień, październik, listopad)
As Monet - zima (grudzień, styczeń, luty)

 • Arkana Duże - czas teraźniejszy

buławy – dni
kielichy – tygodnie
miecze – miesiące lub tygodnie
denary – miesiące lub lata

Paziowie  - 11 dni
Rycerze - 12 dni
Królowe buław i pucharów - 13
Królowie buław i pucharów - 14

Moje doświadczenie mówi mi, że: buławy to wiosna, puchary to lato, miecze to jesień, denary to zima i tak już pozostanie.

SPOSOBY OKREŚLANIA CZASU W TAROCIE:
A. Pierwszym sposobem jest rozkład kart w rozkładzie, w którym określona jest czasoprzestrzeń wydarzeń (np: to wydarzy się do 3-ech miesięcy, a to do 6-ciu miesięcy)

B. Drugi sposób, to propozycja Basi Antonowicz - przed rozłożeniem pytający określa, jaki czas go interesuje: dni, miesiące czy lata. Dla przykładu - ktoś pyta kiedy koleżanka zwróci dług. W tym pytaniu decydujące będą karty denarów. Wyjmuje 3 karty: miesiąc bieżący - 2 mieczy, miesiąc następny - 3 mieczy, za dwa miesiące - 6 denarów. Odpowiedzią jest 6 denarów, czyli za około 2 miesiące. W pytaniu o uczucia, istotne będą karty pucharów, w pytaniach o egzaminy, rozmowy karty mieczy, w pytaniach o podróże karty buław.

C. Trzeci sposób: w pytaniach o dni, np: czy do końca miesiąca oddzwonią do mnie w sprawie pracy? Zakładamy, że pytanie zostaje postawione 20 marca. Marzec ma 30 dni. Potrzebujemy 10 kart. Wybieramy 10 kart, każdą na kolejny dzień. Wybieramy również sygnifikator ewentualnej rozmowy np: 2 pucharów i dokładamy ją jako 11 kartę, gdyż może się zdarzyć, że takiego telefonu nie otrzymamy do końca miesiąca. Wykładamy 10 kart, jeśli wśród nich jest 2 pucharów, obliczamy który to dzień licząc od 21.Jeśli sygnifikator zostanie nam w dłoni - odpowiedź jest , że nie oddzwonią. Jest to kolejna propozycja, przedstawiona przez B. Antonowicz. Czasami określenie czasu tą metodą było trafne.

D. Czwarty sposób: znając astrologiczne powiązania kart, mamy możliwość określenia ram czasowych w trakcie przebywania słońca w danym znaku. Np - jesli na pytanie kiedy? wyjmiemy Króla buław - odpowiedź to Marzec. Jeśli wyjmiemy kartę Cesarza - to czas przypada również na okres wiosny - panowanie znaku Barana.

E. Piaty sposób: używanie talii kart, na których umieszczone są powiązania astrologiczne.

F. Szósty proponowany sposób: ułóż własny rozkład kart do określenia czasu wydarzenia, przypisując każdej pozycji określony przedział czasowy. Krótki przykład:Przykładowy rozkład do określania czasu

Odpowiedzią na pytania związane z uczuciami, będą karty pucharów, buławy odpowiedzą na pytania związane z podróżami i sprawami zawodowymi, denary na pytania o finanse i sprawy dnia codziennego, miecze będą stanowiły przeszkody.
G. Siódmy sposób: ćwiczenie swojej intuicji :)

Mam nadzieje, że będziecie zadowoleni ze swoich odczytów!

Nowszy post Starszy post Strona główna

16 komentarzy:

 1. Bardzo interesujące :)) Z pewnością wykorzystam bo miewam jeszcze problemy z określeniem czasu :)
  Dzięki za ciekawy wpis! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze polecam metodę okreslania czasu, o której pisałam w notatce pt." Sprawdźmy kiedy się to wydarzy"

  http://sekrety-kart.blogspot.com/2011/06/sprawdzmy-kiedy-sie-to-wydarzy.html

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. dobry wieczor,
  w zeszłym roku wróżka wyczytała z kart pewne zdarzenie, które miało ziścić się na wiosnę. Czyli chodzi o wiosnę kalendarzową do 22 czerwca prawda? Pozdrawiam i będę wdzieęczna za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością chodzi o wiosnę kalendarzową. Określenie czasu jest przybliżonym okresem jakiś wydarzeń, jednak wymagają one od nas aktywności lub bierności (to zależy od porady tarota) w różnych dziedzinach, by się mogły zrealizować.

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. dzien dobry i dziekuje za odpowiedz. Konkretnie chodzilo o przyplyw gotowki. Pozdrawiam milo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz wróżono mi w 2006r. (czyli 7lat temu). Pani E.Kulejewska przepowiadała mi wówczas docelowego partnera, męża za 6miesięcy. Czas ten minął i...nic. W 2008r. M.Mrówczyńska podobnie wróżyła, mówiła że będę w związku za 3lata. Czas owy minął i...nic. M.Odero w 2009r. powtarzała to samo, że za 3lata. Minął owy czas i...nic. Odwiedziłam jeszcze kilku znanych wróżbitów w tej sprawie. Żadna z przepowiedni się nie zmaterializowała! Dodam, że mieszkam a stolicy. Na przestrzeni tych lat poznałam mnóstwo ludzi (jeśli ja byłam danym mężczyzną poważnie zainteresowana-on nie bardzo i na odwrót). Czyżby karty nie miały mocy, aby przepowiadac za niemałe pieniądze ludziom?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty same w sobie nie mają żadnej mocy. Cała istota leży w interpretacji wybranych kart na prawidłowo zadane pytanie. Ani wysokość zapłaty, ani "popularność" nie nadają wróżbie mocy :)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. No, raczej ktoś ze sporej liczby osób wróżących mi powinien miec rację, czyli prawidłowo interpretowac karty. Czyż nie? Jeśli chodzi o własciwe skonstruowanie pytania- idiotami raczej nie jesteśmy... (zresztą osoba wróżąca może poprawic styl pytania, nieprawdaż?). Zapłata za wróżbę--he,he,he. Niektórzy wróżący inkasują kilkaset złoty za seans. Jeśli wróżba się nie sprawdza (a najczęściej tak jest), czy uczciwe jest branie od klienta takiej sumy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pytania dobrze byłoby zadać osobom, które interpretowały pani karty. Jeśli wróżba się "nie sprawdzała" warto było porozmawiać o tym z osobą wróżącą. Trudno mi jest wypowiadać się w temacie, którego nie doświadczyłam.

   Prawidłowe pytanie, nie znaczy poprawnie sformułowane, ale postawione w taki sposób aby czytający karty odczytał informacje zawarte w rozkładzie.

   Usuń
 8. przyczyny że czasami wróżba się nie spełni to :

  1. Wina tarocisty bo to nie są ludzie nadprzyrodzeni i też się mylą.

  2. Świadome zmienienie przyszłości.

  3. Nieświadome zmienienie przyszłości.

  4. Zbyt częste stawianie kart w tej samej sprawie często u różnych wróżek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem b.zadowolona z wróżb Pani Dorotki.
  Wszystko się sprawdziło.
  Również z wiedzy,którą posiada.
  Urszula.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry,
  Pani Doroto, jestem początkującą...i wiele ostatnio czasu spędzam na Pani blogu trenując również rozkłady odnośnie czasu. W chwili obecnej robię to tylko dla siebie w sprawach bieżących i życia codziennego i zastanawia mnie pewień fakt. Czy jest możliwość, że czas działa wolniej? To znaczy z pewnym opóźnieniem, że bliska przyszłość jest dalszą przyszłością. Tak samo jest z moją intuicją, potrzebuję dłuższej chwili na zastanowienie i dojście do wniosków. To się tyczy tylko mojej osoby, bo jeżeli mam możliwość postawienia tarota komuś innemu, lub dotyczą spraw niezależnych ode mnie to nie ma poblemu, wszystko zazwyczaj się sprawdza i jest trafne (tu tylko ma wpływ mój stan psychiczny). I jeszcze, czy ta zależność może dotyczyć również innych osób które stawiają mnie tarota?
  Pozdrawiam, Marzena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mojego doświadczenia wynika, że jest możliwe iż, to o czym karty mówią jako o przyszłości bliskiej wydarzyło się już w niedawnej przeszłości, a to co karty przedstawiają jako dalszą przyszłość jest sytuacją teraźniejszą..
   Zdarza się, że u jednych czas płynie szybciej a u innych wolniej. Ale tak jest w życiu:) Porównuje to do różnych stanów psycho-fizycznych: Jednej osobie może być ciężko wstać z łóżka , gdy tym czasem ktoś inny wsiada w samolot i odwiedza Londyn, czy Paryż i wraca wieczorem do domu.
   Czas to pojęcie względne. Tarot odpowiada nam dokładnie, ale nie rzuca datami kalendarzowymi. Mówi o tym kiedy się to wydarzy troszkę jak rodzic dziecku: Kiedy odrobisz lekcje, albo jak dostaniesz lepszą ocenę itp.. Tarot nas mobilizuje, nie mówi, siedź nic nie rób, a manna Ci z nieba spadnie :)

   Usuń
 11. Tak, to prawda, mnie też się tak wydaje, że nic się samo nie zrobi, że trzeba działać, ale rada kart tarota była taka, iż nic na siłę nie należy robić, że to samo przyjdzie…to była wróżba z początku tego roku stawiana przez inną osobę. Do chwili obecnej jeszcze się nie spełniła, ale teraz z perspektywy czasu który minął i z własnych doświadczeń z kartami odniosłam wrażenie, że czas u mnie działa wolniej, niezależnie od podejmowanych działań zgodnych z radami, stąd było moje pytanie. Za odpowiedz serdecznie dziękuję:)
  Pozdrawiam, Marzena

  OdpowiedzUsuń