Czas w tarocie

Na samym początku należy sobie uświadomić, że tarot to nie kalendarz i nie poda nam dokładnej daty. Może natomiast świetnie opisać sytuację kiedy się coś może wydarzyć, ukaże nam okoliczności. Zamiast pytania kiedy to się wydarzy, możemy zapytać w jak długim czasie, to o co pytamy możemy zrealizować, ponieważ samo nic się nie stanie. Mamy swój udział w życiu i od tego jak bardzo jesteśmy skuteczni zależy także czas realizacji.
Im więcej ćwiczymy określanie czasoprzestrzeni wydarzeń, tym łatwiej nam intuicyjnie go odczytać. Zdarzało mi się spotkać kilka osób, w których życiu czas płynął szybciej niż u innych np:  to co u jednych wymagało ok tygodnia realizacji u innych działo się w ciągu jednego dnia. Bardzo prosto rozpoznać takie osoby. Kiedy rozkładamy im karty, to przyszłość bliższa jest u nich już teraźniejszością, w wyniku czego dalsza przyszłość, staje się tą bliższą :)  Czas zależny jest od naszej skuteczności działania i okoliczności, i to powinniśmy w trakcie odczytywania czasu kart wziąć pod uwagę.

Wiele publikacji podaje różne metody określania czasu w tarocie. Zrobię mały przegląd, a o skuteczności przekonajcie się sami. Najpierw jednostki czasu w tarocie. Jednak stosunkowo rzadko tarot odpowiada tak konkretnie i nie ułatwia nam zadania.

~Odczytywanie czasu w tarocie~

JEDNOSTKI CZASU W TAROCIE wg Kolesowa
  • Arkana małe i karty dworskie
Buławy:
2, 3, 4 buławy + Król buław – Baran
5,6,7 buław + Królowa buław –Lew
8,9, 10 buław + Paź buław – Strzelec
Rycerz buław – Baran, Byk, Bliźnięta
Monety:
2,3,4 monety + Król monet – Koziorożec
5,6,7 + królowa monet – Byk
8,9,10 + Paź monet – Panna
Rycerz monet – Koziorożec, Wodnik, Ryby
Miecze:
2,3,4 miecze +Król mieczy – Waga
5,6,7  mieczy + Królowa mieczy – Wodnik
8,9,10 mieczy + paź mieczy – Bliźnięta
Rycerz mieczy – Waga, Skorpion, Strzelec
Puchary:
2,3,4 + Król pucharów – Rak
5,6,7 + Królowa pucharów – Skorpion
8,9,10 + paź pucharów – Ryby
Rycerz pucharów – Rak, Lew, Panna

Pory roku w Arkanach małych
As Buław - wiosna (marzec, kwiecień, maj)
As Pucharów - lato (czerwiec, lipiec, sierpień)
As Mieczy - jesień (wrzesień, październik, listopad)
As Monet - zima (grudzień, styczeń, luty)

  • Arkana Duże - czas teraźniejszy

buławy – dni
kielichy – tygodnie
miecze – miesiące lub tygodnie
denary – miesiące lub lata

Paziowie  - 11 dni
Rycerze - 12 dni
Królowe buław i pucharów - 13
Królowie buław i pucharów - 14

Moje doświadczenie mówi mi, że: buławy to wiosna, puchary to lato, miecze to jesień, denary to zima i tak już pozostanie.

SPOSOBY OKREŚLANIA CZASU W TAROCIE:
A. Pierwszym sposobem jest rozkład kart w rozkładzie, w którym określona jest czasoprzestrzeń wydarzeń (np: to wydarzy się do 3-ech miesięcy, a to do 6-ciu miesięcy)

B. Drugi sposób, to propozycja Basi Antonowicz - przed rozłożeniem pytający określa, jaki czas go interesuje: dni, miesiące czy lata. Dla przykładu - ktoś pyta kiedy koleżanka zwróci dług. W tym pytaniu decydujące będą karty denarów. Wyjmuje 3 karty: miesiąc bieżący - 2 mieczy, miesiąc następny - 3 mieczy, za dwa miesiące - 6 denarów. Odpowiedzią jest 6 denarów, czyli za około 2 miesiące. W pytaniu o uczucia, istotne będą karty pucharów, w pytaniach o egzaminy, rozmowy karty mieczy, w pytaniach o podróże karty buław.

C. Trzeci sposób: w pytaniach o dni, np: czy do końca miesiąca oddzwonią do mnie w sprawie pracy? Zakładamy, że pytanie zostaje postawione 20 marca. Marzec ma 30 dni. Potrzebujemy 10 kart. Wybieramy 10 kart, każdą na kolejny dzień. Wybieramy również sygnifikator ewentualnej rozmowy np: 2 pucharów i dokładamy ją jako 11 kartę, gdyż może się zdarzyć, że takiego telefonu nie otrzymamy do końca miesiąca. Wykładamy 10 kart, jeśli wśród nich jest 2 pucharów, obliczamy który to dzień licząc od 21.Jeśli sygnifikator zostanie nam w dłoni - odpowiedź jest , że nie oddzwonią. Jest to kolejna propozycja, przedstawiona przez B. Antonowicz. Czasami określenie czasu tą metodą było trafne.

D. Czwarty sposób: znając astrologiczne powiązania kart, mamy możliwość określenia ram czasowych w trakcie przebywania słońca w danym znaku. Np - jesli na pytanie kiedy? wyjmiemy Króla buław - odpowiedź to Marzec. Jeśli wyjmiemy kartę Cesarza - to czas przypada również na okres wiosny - panowanie znaku Barana.

E. Piaty sposób: używanie talii kart, na których umieszczone są powiązania astrologiczne.

F. Szósty proponowany sposób: ułóż własny rozkład kart do określenia czasu wydarzenia, przypisując każdej pozycji określony przedział czasowy. Krótki przykład:Przykładowy rozkład do określania czasu

Odpowiedzią na pytania związane z uczuciami, będą karty pucharów, buławy odpowiedzą na pytania związane z podróżami i sprawami zawodowymi, denary na pytania o finanse i sprawy dnia codziennego, miecze będą stanowiły przeszkody.
G. Siódmy sposób: ćwiczenie swojej intuicji :)

Mam nadzieje, że będziecie zadowoleni ze swoich odczytów!

Etykiety: