Dwójka mieczy i wewnętrzny dylemat

Co ukazuje dwójka mieczy?
Nasz stan umysłu to dylemat, wątpliwości, wewnętrzne sprzeczności.
Wycofanie z działania, konieczność podjęcia decyzji, wybór, podpisanie umowy, kontrakt.
Oczekiwanie na rozwiązanie sprawy. W takim momencie trudno jest podjąć jednoznaczną decyzję. Ponieważ dwójki mówią o dualności w tej karcie serce i rozum szukają wspólnego wyjścia.
Bardzo często obrazuje dylemat czy jak zrobię to, czy nie zepsuję czegoś innego.
Niekiedy jest postawą, która pokazuje, nie chcę się wypowiadać na ten temat.  Ukazuje kogoś, kto jest zamknięty na słowa płynące ze świata zewnętrznego.

Pamiętam dwójkę mieczy w krzyżu celtyckim, kiedy na pytanie, jak będzie układało mi się w związku małżeńskim, na miejscu - obecna sytuacja, pojawiała się ta karta. Od razu zapytałam kobietę, od jakiego czasu ma wątpliwości, co do tego, czy to dobry wybór?  W momencie pojawienia się nowej osoby w jej życiu, przestała mieć pewność. Czego posłuchać, serca czy rozumu? Wybrała rozsądek.

Bardzo często w tej karcie spodziewam się właśnie decyzji podyktowanych rozumem, rozsądkiem, logiką. Bo przecież zgodzicie się ze mną, że wybór podyktowany uczuciami mamy w dwójce pucharów.  Co ciekawe w przeszkodzie leżała  9 mieczy. Jak na karty młodej szczęśliwej osoby, to były dość dramatyczne. To kolejny dowód, co może dziać się w naszym umyśle, jakie udręczenie może wywołać  konieczność podjęcia jednej ważnej decyzji.
W pytaniu  czy on lub ona się odezwie -  odpowiedzią jest 2 mieczy, to niestety nie.

W kolejnej notce Trójka mieczy -  decyzje wbrew sercu...

Etykiety: ,