Trójka mieczy i decyzje wbrew sercu..

Bolesne decyzje podyktowane rozsądkiem, wyrzeczenie się czegoś..
Najbardziej oczywistą interpretacją trójki mieczy jest emocjonalne rozczarowanie, utracona miłość, ból i łzy, smutek i żal w pytaniach dotyczących spraw sercowych..
Bardzo często ukazuje raniące słowa, padające ze strony osób, które darzymy uczuciem.
Symbolizuje wrażliwość lub jej brak, a także lęk przed oceną i krytyką. 
Pamiętam rozkład, w którym trójka mieczy opowiadała o obawach kobiety przed zaangażowaniem się w związek.  Interpretacja była dosyć prosta -  nie chce być ponownie zraniona.  Tu również w pobliżu pojawiła się 9 mieczy jako obecny stan pytającej.  Warto zwrócić uwagę, że w większości talii, 9 mieczy przedstawia kobietę, rzadko pojawia się postać mężczyzny.  Czyżby wyrażała kobiece skłonności depresyjne, rozpamiętywanie bolesnej przeszłości …?  Z pewnością tak.

Ale co dzieje się, kiedy trójka mieczy „ króluje” w rozkładzie. Ból , łzy, zawiedziona miłość, rozczarowanie związkiem, prowadzi do podjęcia mimo wszystko decyzji wbrew sercu, ale w zgodzie z rozsądkiem. Choć jest nam żal, że tak się stało i trudno nam uwierzyć, że to minie musimy pozwolić, aby przeszłość odeszła.

Trójka to kreacja, twórczość i komunikacja.  W żywiole powietrznym tworzymy na płaszczyźnie intelektualnej. Jesteśmy zajęci przede wszystkim sprawami zawodowymi, karierą, nauką.Można powiedzieć, że życie osobiste na tym cierpi.

W rozkładzie dla pewnej dziewczyny pojawiła się trójka mieczy, na pozycji, co będzie wyzwaniem w nowej pracy?  Jej wrażliwość może być przeszkodą, dlatego karty sugerowały, że będzie musiała nauczyć się kierować głosem rozsądku w sprawach zawodowych, a nie sentymentem. Ponad to, karty sugerowały, że jej życie partnerskie może również ucierpieć.
Trójka mieczy oznacza również słowa mocno zapadające w serce. To słowa, które dotykają nas w najbardziej czułe miejsce.. Jednak kiedy pojawia się trójka mieczy jako rada - podpowiada, że tym razem rozsądek powinien wziąć górę nad uczuciami,w innym razie, będziesz wypłakiwać oczy.

Co do tego nie mam wątpliwości, że w sprawach sercowych rozsądek zepchnięty jest na plan dalszy, szczególnie w pierwszej fazie, kiedy podejmujemy decyzję o zaangażowaniu. Patrząc na kartę z Fairytaile tarot, ukazuje ptaka ciernistych krzewów, który śpiewając swą pieśń, przebija kolcem swoje serce.. To świadome ranienie , aby zatrzymać ukochaną osobę, nie zwracając uwagi na koszty..

Słowa pozostają wieczne. Można wiele wybaczyć, ale pamięć pozostaje..
 
W kolejnej notce >> Czwórka mieczy i psychiczna odnowa..

 

Etykiety: ,