Pożądanie i zmysłowość problemem w interpretacjach

Zmęczył mnie już cykl postów na temat mieczy. Jeszcze jeden, ten ostatni zamykający i wreszcie koniec!  Czuję się troszkę wyjałowiona…  Mam wiele pomysłów na nowe tematy, ale przez psychiczne zmęczenie nie potrafię zebrać myśli, słowa zaczynają się powtarzać… pora na relaks...

Wolnymi chwilami zaglądam na różne fora ezoteryczne.  Przeglądam wątki dotyczące interpretacji kart, gdzie użytkownicy karty wyjmują sobie sami i sami sobie interpretują, a później proszą o odczytanie rozkładu znajomych z forum.  Patrzyłam jak bardzo mocno zmienia się interpretacja kart, kiedy z kimś sympatyzujemy, kiedy znamy się choć  czasem tylko wirtualnie…

Wszystkie ważne szczegóły umykają , a odczyt staje się nieobiektywny… Karty zmieniają swoje znaczenie, tylko po co..? Po to by dać  złudną nadzieję..?  Tłumaczyłam sobie, że takie „wróżenie” sobie, jest w ramach jakiejś praktyki. Ok! Ale nawet przyszły chirurg, nie uczy się na pacjencie bez asysty.

Biorąc karty do ręki, rozkładając je  jesteśmy  w tej chwili odpowiedzialni za swoje słowa. I może z tego powodu, łatwiej odczytywać karty w bardziej różowych kolorach, kiedy w  obiektywnym odczycie, wcale różowo nie jest.  Bardzo często widzę, że kobiety mylą zainteresowanie mężczyzny jej fizycznością z tym, że chciałby z nią stworzyć stały związek.

Czuje się w pewien sposób zobowiązana do tego, aby to powiedzieć, bo gdzieś w tych interpretacjach zabrakło zrozumienia dla podstawowych znaczeń.

Drogie panie!
Kiedy w rozkładzie dla kobiety i mężczyzny pojawiają się BUŁAWY (pożądanie, podniecenie, ogień) i  DENARY , które nie oznaczają tylko i wyłącznie trwałości związku i jego tworzenia, ale przede wszystkim ZMYSŁOWOŚĆ, CIELESNOŚĆ – bo denary to zaspokajanie potrzeb przez wszystkie pięć zmysłów (stąd pentagram) to widać jak na dłoni, że chodzi tu przede wszystkim o doznania cielesne, seks i przyjemność, a nie zakładanie rodziny. Związek partnerski,  to nie tylko płodzenie, ale również więzi emocjonalne i uczuciowe czyli muszą pojawić się KIELICHY.
Przykro patrzeć jak w rozkładzie pojawia się As monet i Diabeł, gdzie ten pierwszy jest interpretowany jako chęć stworzenia związku trwałego. Nic bardziej mylnego. Ten As monet to niezły kąsek  dla pożądliwego Diabła, który obietnicą rozkoszy wykorzysta wszystko to co masz najlepszego!

As Monet z Victorian Romantic tarot

As Monet z talii Jane Austen
 Istnieje wiele talii opowiadających o miłości i romansie, które świetnie nadają się do rozkładów na temat relacji partnerskich i miłości. Zachęcam do ich wykorzystania :)

Etykiety: