Paź buław

Człowiek o pogodnym usposobieniu młody duchem i wyglądem. Kieruje nim ciekawość świata, potrzeba poznawania, uczenia i samodoskonalenia. Pragnie wolności i niezależności, której się również uczy. Paź to impuls, początek działania.
Charakter jego jest złożony. W życiu jest szczery, zgodny przywiązany i skory do poświęceń. Ognisty temperament i kreatywność pomagają mu w zdobywaniu kolejnych umiejętności. Jego pasją są podróże i nowe zadania. Często działa pod wpływem silnego impulsu. Nie waha się podjąć ryzyka. Uwielbia podróże i przygody. Lubi przekraczać granice.  
Mniej lubiane cechy to gadulstwo, słomiany zapał, niecierpliwość, impulsywność, flirciarstwo, niewierność, powierzchowność.

Jest osobą zaradną lubianą i pewną siebie. Pojawia się w naszym życiu, aby podzielić się swoim entuzjazmem i radością, chęcią do działania. Jego pojawienie się może oznaczać nowe impulsy, nowe wieści i przygodę.
Paź - Giermek buław jest najmłodszym reprezentantem na dworze ognia - inspiracji, kreatywności, pasji i działania. To osoba gotowa na nowe przygody, wyzwania i doświadczenia. Jego buława jest pochodnią która nie tylko rozświetla ciemność, ale również nadaje mu cechy przewodnika, pioniera i odkrywcy. 

Paź kojarzy mi się najczęściej z ruchliwymi, pogodnymi dziećmi, które są ciekawe świata. Zafascynowane różnorodnością, odkrywają nieznane dotychczas obszary. Reprezentuje również podróżników, obieżyświatów, których podczas wędrówek przeżywają różne przygody.

W odniesieniu do zdrowia Paź buław może sugerować problemy z odpornością organizmu, początkowe objawy choroby oraz zaburzenia widzenia, jasności i ostrości.

Paź buław w rozkładach to nowe otoczenie, nowe znajomości, wiadomości pomysły, doświadczenia, inicjatywa, flirt lub początek romansu, zapał i działanie. W niekorzystnym położeniu Paź buław oznaczać może podejmowanie decyzji pod wpływem impulsu, niedojrzałość, słomiany ogień, opóźnienia w realizacji.
Archetypem jest Głupiec.

Etykiety: ,