Paź Denarów

Osoba pracowita, skupiona na fizycznym, materialnym aspekcie swojego życia. Realnie podchodzi do życia, szuka praktycznego zastosowania zdobytych umiejętności. Uczy radzić sobie z materią i szybko nabiera zręczności. To także ktoś dla kogo ważne są przyjemności fizyczne. Paź monet uczy się również życia przez rozpoczęcie pracy. Bierze odpowiedzialność za dokonywane wybory w życiu codziennym. Doskonale radzi sobie z obowiązkami jakie mu powierzono. 
Jako osoba jest myślący i ostrożny. Jest związany z żywiołem ziemi, a jego cechy typowo ziemskie czynią z niego osobę, na której można polegać. Jest zręczny, rzeczowy i zna wartość pieniądza, wiarygodny, z nowymi koncepcjami zarobienia pieniędzy. 
Najmłodszy na dworze denarów określa sytuacje mówiące o początkach nowego przedsięwzięcia lub interesu i dobrze wróży wszystkim nowym pomysłom na zarabianie pieniędzy. Reprezentuje uczniów, studentów, osoby rozpoczynające nową drogę zawodową, pracownika, kogoś, kto jest dla nas cenny.

Ten paź kojarzy mi się z ambitnymi osobami, które potrafią skoncentrować się na konkretnych i wymiernych działaniach.  Dzięki niemu, możemy zwrócić uwagę i ocenić rezultaty. Przyglądając się kartom wokół pazia, dowiemy się, czy pomnażamy swoje zasoby, czy je trwonimy. Paź monet wnosi coś wartościowego do naszej codzienności.
Może sugerować zmianę zawodu, by w pełni siebie realizować.
Daje szansę wzbogacenia się nie tylko  materialnego, ale również wewnętrznego. Uczy nas radzić sobie w świecie fizycznym. Zanim zainwestuje, zasięgnie informacji i zastanowi się nad celem swojego działania (w sferze pracy, nauki, bezpieczeństwa emocjonalnego). Interesują go praktyczne strony życia.
W znaczeniu negatywnym oznacza złe posunięcia dotyczące inwestowania, nieuczciwość, złe  podejście do pracy, strata zainwestowanych pieniędzy, nietrafione pomysły, lenistwo, brak inwencji.

W odniesieniu do zdrowia mówi o okresie dojrzewania, wprowadzeniu mikroelementów do pożywienia oraz o wprowadzeniu diety.
Archetypem jest Cesarzowa.

Etykiety: ,