Jak lepiej poznać karty tarota?

Czy zdarza Ci się mieć mieszane uczucia, co do znaczenia jakiejś karty? Z pewnością . To jest dobry moment, aby przemyśleć ją raz jeszcze porozmawiać, zastanowić się do czego w naszym życiu pasuje. Bywamy jednak nieobiektywni i co wtedy? Podzielę się swoim doświadczeniem.
Dwójkę mieczy chciałam poznać z różnych stron, praktycznie. Wyjęłam kartę z talii i zadawałam kolejno pytania wyjmując kolejno karty.
Jakie karty będą wzmacniały sytuację ukazaną na 2 mieczy?
Rycerz buław , Kochankowie VI, 7 buław
Od razu zrozumiałam, że określenie „wzmocnienie” określa presję, silniejsze odczucie. I tak, Rycerz buław jako szybka akcja, szybkie zmiany, niecierpliwość. Kochankowie  jako konieczność decyzji i dokonania wyboru, 7 buław  jako obrona swojego stanowiska i wykazanie się. Super!
Jakie karty będą łagodziły sytuację ukazana na karcie 2 mieczy?
7 monet, Król monet 
Łagodzenie czyli układ bardziej harmonijny. I tak 7 monet jako cierpliwość i oczekiwanie, Król monet jako  nieograniczone możliwości , brak konieczności wyboru jednego z dwóch i decyzję podejmuje ktoś kto sprawuje nad kimś opiekę.
Kiedy sytuacja na karcie jest niezbędna w życiu?
7 pucharów , Mag, 3 buławy
W skrócie. Wtedy, gdy musimy podjąć decyzję co wybrać z wielu możliwości, na coś musimy się zdecydować. Pokazuje również sytuację, kiedy zamiast działania pozostają fantazje jakby to mogło być.
W jakiej sytuacji życiowej 2 mieczy działa najbardziej niekorzystnie?
Księżyc XVIII, 10 buław, 9 mieczy
Lęk i niepokój, który przygniata, powodując stany depresyjne, wtedy gdy boimy się, że nie damy sobie rady z obowiązkami i odpowiedzialnością za innych. Przedłużająca się rozpacz.
Pozytywne strony karty
Rycerz monet, Król monet , Papież
To możliwość zajmowania się swoim rozwojem wewnętrznym, ponieważ potrzeby materialne zostały już zaspokojone. Taką stronę dwójki mieczy znają osoby, które zdobyły pozycję w społeczeństwie. Trochę mi tu nasuwa się na myśl, duchowieństwo, o kasę się nie martwią.
Negatywne strony
Cesarz IV, Król Buław, Księżyc, Paź mieczy
Dwie pierwsze wiążą się z aktywnością, a dwójka jest bierna. Również duża odpowiedzialność i opieka nad innymi, a dwójka zajmuje się sama sobą. Księżyc jako błądzenie iluzoryczne rozwiązanie. Na koniec paź mieczy, który nawiązuje do komunikacji, a dwójka to brak reakcji.

Można zadawać przeróżne pytania, w zależności od tego czego chcemy się dokładnie dowiedzieć. Potwierdza to zasadę, że tarot to sztuka zadawania pytań.

Etykiety: