Kim jest Rycerz pucharów

Jako osoba jest kochający, szczery i wrażliwy. Tu serce ma przewagę nad głową. Tradycyjnym znaczeniem tej karty jest propozycja małżeństwa bądź oznacza kogoś, kto pragnie uczciwego i pewnego związku.  Rycerz niestety ma trudność w radzeniu sobie z szarą rzeczywistością, zwłaszcza kiedy mija stan zauroczenia. Osoba empatyczna, obdarzona bujną wyobraźnią. To obraz idealnego czułego romantycznego, troskliwego, uczuciowego i oddanego kochanka. Potrafi jednak zniewolić i uzależnić psychicznie.
Czym zajmuje się najchętniej Rycerz Pucharów: 


Rycerz Kielichów określany jest jako marzyciel lub romantyk. Osoby charakteryzowane przez niego odznaczają się zamiłowaniem do muzyki, poezji, psychologii lub głęboko są związane z nurtem religijnym. Świat, w którym żyje rycerz pucharów to świat emocji, uczuć i wewnętrznej fantazji. 
Jest to osoba, poszukująca zrozumienia dla jego odczuć i zachowania. Powiązany z dworem kielichów – energią uczuć, emocji, tęsknot i pragnień - nie zwraca uwagi na potrzeby przyziemne, takie jak praca, nauka czy finanse. O jego potrzeby dbają inni. Jeśli karta jest w niekorzystnym położeniu może ostrzegać, że osoba lub sytuacja nie da nam tego, czego oczekujemy, mimo iż bardzo tego chcemy.
Rycerz Kielichów kojarzy mi się z młodym mężczyzną, który wzbudza ogólną sympatię otoczenia. Potrafi ładnie rozmawiać z kobietami , wydaje się być dojrzałym emocjonalnie człowiekiem. Jednak jego postawa ma na celu „ zmiękczenie” otaczającego go świata, by żyć wygodniej i unikać konsekwencji. 

Jako sytuacja 
Może przynosić różne propozycje od ofert typowo biznesowych do planów i idei, które szczególnie nam się podobają.
W negatywnym znaczeniu to robienie z siebie ofiary, wzbudzenie poczucia winy u innych, kapryśność, działanie pod wpływem nastroju, skłonność do manipulacji i szantażu emocjonalnego, skłonność do uzależnień, brak asertywności.

W zdrowiu 
Może informować o problemach emocjonalnych, uzależnieniu, chorobach układu moczowo-płciowego, chorobach psychicznych, czy trudność w postawieniu jednoznacznej diagnozy.

Archetyp Wisielec.

Etykiety: ,