Zdrowie

Rozkład przedstawiła w swojej książce "Tarot Intuicyjny Wielkie Arkana" B. Antonowicz
 W kartach najbardziej unikamy pytań i rozkładów na temat kondycji fizycznej, czy zdrowia. Wynikać to może z dwóch powodów. Pierwszy to ogólna krytyka środowiska, że osoby bez wykształcenia medycznego nie powinny zajmować się tego typu pytaniami, a drugi, to nieodpowiednie podejście ekspertów tarota do tego typu zagadnień.  Oczywistym jest, że nie chodzi o stawianie diagnoz z pomocą kart tarota, ale dzięki pytaniom dotyczących samopoczucia i ogólnej kondycji fizycznej sięgamy oczywiście do samego źródła, czyli do duszy. 
Choruje najpierw dusza, a później ciało. Ciało pozostawmy specjalistom do tej materii, a duszą możemy się zająć, czyli pytania dotyczące zdrowia powinniśmy traktować jako profilaktykę!  Tym samym drugi powód przestaje istnieć.
Każda choroba, mówi nam co w naszym życiu nie funkcjonuje prawidłowo.. Np. kamienie w woreczku żółciowym, poza atakiem i koniecznością operacji, informuje nas o tym, że człowiek  kumuluje w sobie wiele agresji i złości, aż tworzą się kamienie, które zmuszony jest usunąć.. Jeśli nie nauczy się wyrażać gniewu, kamienie będą tworzyć się ponownie. Zachęcam do zapoznania się z tematem psychosomatyki!

1 – mój stan fizyczny
2 – co wzmacnia moje ciało?
3 – co osłabia moje ciało?
4 – co robię źle?
5- co robię dobrze?
6 – dokąd prowadzi mój tryb życia?
7-8 – rada

Czterdziestoletnia kobieta  chciała dowiedzieć się o swoje zdrowie
Jej stan Fizyczny – Cesarz
Co wzmacnia jej ciało – Kochankowie
Co osłabia jej ciało – Księżyc
Co robi źle – Diabeł
Co robi dobrze – Wieża
Dokąd prowadzi jej tryb życia – Umiarkowanie
Rada – Kapłanka , Sprawiedliwość

Cesarz wskazuje na zbyt duże napięcie w życiu, dużo pracy i obowiązków, jakie spoczywają na jej barkach. Jako kobieta, może mieć z tym problem. Okazuje się, że sama wychowuje dorastające dzieci. Kobieta odczuwa dolegliwości ze strony układu kostnego.
To co pozytywnie wpływa na jej kondycję, to moment kiedy może podzielić się częścią swoich obowiązków z kimś bliskim. Bardzo ważne są też kontakty intymne. 

Kochankowie mogą sugerować, że kobieta rozładowuje napięcie w akcie miłosnym. Osiąga satysfakcję, kiedy jest zauważona i doceniona, dobre słowo, wyrazy uznania czy miłości. Niestety dostarcza ona swojemu organizmowi wiele używek, leków, które zatruwają jej organizm. Tutaj emocje biorą górę. Jest kobietą ambitna, każdą porażkę przeżywa mocno, obawia się przede wszystkim o byt swojej rodziny. Nie powinna lekceważyć swoich stanów depresyjnych i nie sięgać po coś co „uśmierzy” lęk i smutek. Prawdopodobnie lekceważy jakieś symptomy ją niepokojące. Tutaj jasna rada, aby wybrać się na badania piersi i cytologię.
Idziemy dalej, karta Diabła potwierdza, ze nie powinna bać się jak diabeł święconej wody, badań. Poza tym karta wskazuje na nałóg, który niestety będzie wpływał destrukcyjnie na jej zdrowie.
Wieża w tym miejscu informuje, że jeśli sama nie zadba o siebie, wtedy uderzy w nią niespodziewanie nagła informacja o sypiącym się stanie zdrowia. Karta podpowiada, że jeśli zamierza w końcu zając się swoim zdrowiem, to jest to ten moment, pora zmienić przyzwyczajenia, styl życia i priorytety..pora ustąpić.
Umiarkowanie jest kartą pomyślnie wróżącą.  Wyzdrowienie, dobre efekty kuracji, odpoczynek mogą być jej udziałem, musi jednak wprowadzić w swoje życie pewien umiar, umiejętność spokojnego rozwiązywania codziennych trudności.
Kapłanka i Sprawiedliwość, dwie specjalistki. Kobieta powinna udać się do poradni psychologicznej lub do dobrego psychoterapeuty.


Etykiety: , ,