4 propozycje jak wykorzystać w pełni karty Tarota

Tradycyjnie używamy kart do odczytywania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jednak ich możliwości na tym się nie kończą. Karty mogą współpracować z tobą również w procesach uzdrawiania, oczyszczaniu, magii, energetyzowaniu czakramów czy też w rozwoju osobistym. Poniżej proponuję poszerzenie swojej wiedzy i swoich umiejętności w korzystaniu z kart.

1. Kryształy i Tarot.
Warto zapoznać się z podstawowymi właściwościami kryształów. Dzięki temu wzbogacimy energię naszego otoczenia subtelnymi wibracjami kryształów i minerałów.
Czy wiesz, że przechowywanie swojej talii kart z odpowiednim kamieniem, będzie pozytywnie wpływać na nie po każdej sesji z tarotem? Powiązanie energii kryształów z kartami tarota, da nam dodatkową możliwość uzdrawiania sytuacji lub wzmocnienia pożądanych cech charakteru. Możesz zastosować ametyst do oczyszczania kart, a czarny turmalin kłaść na stole podczas czytania kart - dla ochrony siebie. Kwarc dymny doskonale nadaje się do usuwania ciężkich energii (smutek, żal) podobnie jak cytryn, który również dodaje pewności siebie.
Dowiedz się jaki kryształ lub minerał jest związany z kolejnymi arkanami wielkimi. Np: Kapłanka związana jest z macicą perłową (masa perłowa), perłami, kamieniem księżycowym,obsydianem, a Karta Mocy min z rubinem i okiem tygrysim. Możesz te kryształy i minerały używać jako remedia wzmacniające lub harmonizujące.


2. Czakry i Tarot.
Wiedza na temat funkcji czakramów w naszym ciele przydatna jest w chwili manifestacji dysfunkcji w naszym organizmie. Celowo użyłam słowa dysfunkcji, gdyż w medycynie germańskiej udowodniono, iż określenie choroba jest nieuzasadnione. Kiedy zrozumiemy rolę czakramów, zrozumiemy również gdzie i czego mamy niedobór lub nadmiar. Jak mamy z tym sobie radzić. Co z tym wspólnego mają karty tarota? Otóż wielkie arkana i pewna część arkan małych powiązana jest z poszczególnymi ośrodkami energetycznymi (czakrami)naszego organizmu. Np: Zaburzenia widzenia mogą być spowodowane nieprawidłowym działaniem czakry splotu słonecznego - któremu przypisywany jest zmysł wzroku oraz zaburzeniami czakry trzeciego oka - która odpowiada za nasze oczy. Arkanem wielkim związanym z czakra trzeciego oka są: Kapłanka, Pustelnik oraz Księżyc. Dzięki tej wiedzy możemy pracować z poszczególnymi czakrami z pomocą Kart Tarota (diagnostyka czakr+ sposób harmonizacji) oraz kryształami powiązanymi z kartami i czakrami.

3. Esencje zapachowe i Tarot.
Każdą z kart możemy stosować w celach leczniczych. Esencje zapachowe (kwiatowe)stosowane są w leczeniu różnych emocjonalnych i psychologicznych trudności. Mogą być stosowane w celu łagodzenia szoku czy traumy. 

Weź swoje karty i poczuj je wszystkimi zmysłami. Poczuj ich smak i zapach. Z jakimi zapachami kojarzy cię się każda z nich? Sięgnij po informacje dotyczące właściwości olejków i esencji z przywołanych przez karty zapachy. Olejki możemy stosować, aby przywołać upragniony stan ducha, stan fizyczny lub emocjonalny. Możemy wykorzystać karty i olejki do aromotaroterapii. Dobrze jest mieć pod ręką buteleczkę zapachu, aby móc zaoferować komuś podczas czytania kart.
Moja Cesarzowa pachnie min rumiankami. Jego właściwości magiczne, to wzmacnianie atrakcyjności, przyciąganie płci przeciwnej, dobrobytu, zapewnienie sukcesu i ochrona przed złym urokiem.

4. Magia z Tarotem.
Każda karta może być użyta w celu wykonania rytuału wspomagającego nasze działania. Każda karta związana z żywiołem, kryształem, czakrą, zapachem czy kolorem idealnie nadaje się do tworzenia indywidualnych zaklęć i rytuałów. Znacie skrypty runiczne i wiecie, że energia zawarta w symbolach wykorzystywana jest do celów magicznych. Jak można praktycznie wykorzystać karty? Możesz rozpocząć od codziennej karty dnia. Jeśli niesie ona informację o możliwości np: zdobycia dobrej pracy, a w dodatku tego dnia idziesz na rozmowę , możesz wzmocnić działanie karty dnia i włożyć do torebki Asa monet i Asa buław, układając, krótkie zaklęcie dotyczące osiągnięcie pożądanych efektów..
Przykład: Mam w sobie odwagę i zamiar wielki pracę tę otrzymam , to się dziś spełni. Złotą monetą ta szansa jest, otrzymam pracę bom warta tego jest..


Etykiety: