Seks w kartach Tarota

Wszystkie karty w talii można odnieść do spraw seksu. Opisuję te, które moim zdaniem mogą pojawić się jako dodatkowa informacja w pytaniach dotyczących relacji męsko-damskich.
As buław - początek wielkiego zauroczenia, pożądania i namiętności. To przyspieszony puls, szybki oddech i podniecenie, które ogarnia całe ciało. Chęć rozpoczęcia aktu mającego na celu osiągnięcie spełnienia.

Rycerz buław - jest typowym flirciarzem. Ma w sobie dużo namiętności, pasji i pożądania. Emanuje energią seksualną. Jest doskonałym kochankiem, jednak nie zagrzeje miejsca na dłużej. To typ zdobywcy, poszukującego wciąż nowych doznań.

Diabeł - to wielki arkan związany z zaznawaniem przyjemności i rozkoszy również seksualnej. Uosabia wielką namiętność, hedonizm, nastawienie konsumpcyjne. Poza ogromną energią seksualną, emanuje silnym magnetyzmem, urokiem i rządzą dzikiej namiętności graniczącą niekiedy z obsesją. Kiedy pojawia się ta karta, może to oznaczać, że wchodzisz w związek wbrew wszelkim zasadom, albo pozwalasz się wciągnąć w niezdrowy układ, często uzależniający.

Cesarzowa - zmysłowa rozkosz przeżywana na płaszczyźnie fizycznej, mająca swoją kontynuację przez przeżywanie wspólnej codzienności. Kobieta czuje się adorowana, atrakcyjna dla partnera. Jest gotowa, by zostać matką jego dzieci i budować rodzinę.

Gwiazda - seks jest przeżyciem zarówno fizycznym jak i duchowym .Wskazuje na pełną dojrzałość kobiety, która wie czego pragnie od kochanka, jednocześnie jest świadoma jego potrzeb. To karta seksu tantrycznego, przepełnionego pełnym zaangażowaniem się  i otwartością.

8 buław - nieopanowana namiętność. Szybki seks.

As monet - w powiązaniu z seksem as monet jest sygnałem możliwości zapłodnienia, ale również oddania się kobiety mężczyźnie bez problemu, co może oznaczać, że kobieta ofiarowuje się jako dar. Nazwałabym to w dzisiejszym języku - jako "cukiereczek" 

Moc - wskazuje na wielki kobiecy magnetyzm, duże potrzeby seksualne, urok i pożądanie. Karta symbolizuje silne przyciąganie fizyczne  między kobietą, a mężczyzną. Jest to karta mówiąca o osiągnięciu satysfakcji seksualnej dwojga kochanków.

Rydwan - karta silnej energii seksualnej męskiej. Może sygnalizować początek intensywnego życia erotycznego przez mężczyznę, a także podboje kobiet, z którymi pragnie się kochać. 

Równowaga - sporo kontrowersji wywołuje ta karta w odniesieniu do spraw fizycznych. Przyjrzyjmy się uważnie postaci na karcie. Jeśli pojawia się w wizerunek trójkąta wpisanego w kwadrat - symbolu ducha zawartego w materii, to informacja, że to co robimy fizycznie, musi mieć wymiar również duchowy. W odniesieniu do seksualności, karta będzie mówić o chemii, która przyciąga do siebie osoby odmiennej płci. Osoby te nie ulegają chwilowemu pożądaniu, ale powoli zbliżają się do siebie, poznając najpierw swoje wnętrze. Tu wszystko dzieje się bez pośpiechu i z umiarem, adekwatnie do okoliczności. Uwzględniają swoje potrzeby i dostosowują tempo.


Etykiety: