Zakończenie związku w kartach tarota.

Związki mogą być rozczarowujące i szkodliwe. Na jakie karty należy zwrócić uwagę w pytaniu o przyszłość związku? Oto  10 najmocniejszych kart mówiących o zakończeniu związku:
10 mieczy- jest to bolesne zakończenie, dosyć dramatyczne i nieoczekiwane. Postać leżąca nieruchomo na ziemi jest głęboko zraniona i zdradzona. Zajmie jej wiele miesięcy, aby wrócić do normalnego funkcjonowania po tak trudnym przeżyciu. W tej karcie jest jednak przesłanie nadziei, mówiące o zakończeniu cierpienia psychicznego i rozpoczęcie nowego cyklu, życia – świt pojawiający się na horyzoncie.

Pustelnik  – okres bycia singlem, poszukiwania innej ścieżki, rozpoznawania własnych celów osobistych.  Choć nie jest to karta definitywnego końca, możesz potrzebować samotności do przeanalizowania swoje sytuacji w związku . Sugeruje okres samotności i bycie ze samym sobą.

 Wieża   Wymusza zmianę, nową świadomość i wprowadza wielkie zamieszanie. Jeśli było ci wygodnie i czułeś się bezpiecznie, ta sytuacja wywróci wszystko do góry nogami. Nie możesz już pozostać obojętny na te wydarzenia. Wieża wymusza niejako zmianę naszej pozycji, zachowania. Uwalniając od rutyny i błędnych przekonań. Stoisz obecnie w obliczu poważnych zmian w swoim związku.  Możesz stać przed decyzją o rozwodzie lub zakończenia długoterminowego związku.

3 mieczy – karta może pojawić się gdy stosunkowo świeży związek dobiegł końca. Karta wskazuje na smutek, rozczarowanie, łzy i zranione serce. Jednak jest to stan tymczasowy, niebawem słońce wyjdzie zza chmur.

3 kielichów odwrócona – karta mówiąca o zakończeniu relacji z powodu niewierności.

5 mieczy – przegrana walka poprzez długotrwały okres nieporozumień i sporów z partnerem. Podjęta decyzja, pójścia wreszcie swoimi ścieżkami.

Śmierć – to karta zmian, transformacji, zakończeń i początków.  Twój związek osiągnął ostateczny punkt i dobiegł końca. Nadszedł czas, aby pozostawić przeszłość i wprowadzić zmiany. W wielu przypadkach karta będzie oznaczać rychły koniec związku, ale należy spojrzeć na inne karty, czy pokazują na zmianę w relacji, obranie nowego kierunku bardziej pozytywnego.

2 pucharów odwrócona – karta pokazuje  więzi w partnerstwie. Odwrócona może sugerować, jednoczesną rezygnację ze związku.

 5 monet- ukazuje sytuację kryzysową, którą możesz odczuwać jako koniec dobrej relacji, brak odpowiednich warunków do kontynuowania związku. 5 monet wskazuje te chwile, kiedy w związku przechodzimy kryzys i to jest test . Jeśli związek zakończy się w chwili pojawienia się pierwszych problemów, oznacza, iż jest zbyt ubogi, aby mógł przynieść bezpieczeństwo i stabilizację. Ta sytuacja może obrazować  jaką wartość dla każdego z partnerów ma związek.

10 monet odwróconych – ukazuje ugruntowaną relację, długotrwałe budowanie, osiąganie stabilizacji. W odwróconej pozycji, może wskazywać, że małżeństwo dobiega końca, a głównym tematem będzie dzielenie majątku rodzinnego.


Uwaga:  Nie odpowiadamy na pytanie o przyszłość związku wyjmując tylko i wyłącznie jedną kartę.

Etykiety: