Kim jest Rycerz monet ?

Może reprezentować  księgowych, pracowników banku, rolników, sprzedawców, rzemieślników, pracowników fizycznych, pracowników urzędów skarbowych,  dobrego przyjaciela, wiernego partnera.Rycerz monet jako człowiek jest 

Powolny i zarazem ostrożny, czasem trzeba go zmuszać do działania, ceni wygodę, stabilizację i stałość.  Powierzone zadania wykonuje z dużą odpowiedzialnością. Jego celem jest osiągnięcie mistrzostwa w danej dziedzinie.

Natura 
Jest zaangażowany w to, co robi i widzi w tym konkretny sens. Wykonuje swoje zadania skrupulatnie, wykorzystując swoje doświadczenie. Pracuje ciężko, aby osiągnąć swoje cele materialne, często zapominając o przyjemniejszej stronie życia. Jego uwaga skupiona jest na życiu codziennym, pracy i obowiązkach. W odróżnieniu od rycerza mieczy jest praktykiem. Nie jest zainteresowany doświadczaniem nowych przygód. Stara się, aby w jego życiu wszystko było przewidywalne.

Jak jest postrzegany Rycerz monet?
Przez  osoby  z żywiołu ognia będzie postrzegany jako doskonały realizator, osoba, która będzie wdrażała w życie ich pomysły. Swoim praktycznym umysłem ogranie niespokojny temperament i niecierpliwość ognia.  Dla osób z żywiołu powietrza rycerz monet będzie osobą niereformowalną, nudną i ograniczającą. Obydwa te żywioły są w stosunku do siebie przeciwstawne. Powietrze szuka swobody i wolności, ziemia stałości i konkretnych ram. Ich punktem stycznym będzie konkretna myśl. Osoby o charakterach emocjonalnych będą miały wielką ochotę skryć się w bezpiecznych ramionach rycerza monet, ponieważ ziemski charakter uzupełnia wszelkie braki emocjonalnej naturze, takie jak stałość i bezpieczeństwo. Woda nada rycerzowi miękkości i radości. Dla osób z żywiołu ziemi, rycerz będzie najlepszym wspólnikiem lub pracownikiem. Łączyć będą ich zamiłowanie do porządku, trwałości i konserwatyzm. Mogą jednak tworzyć dosyć hermetyczne środowisko.

Rycerz monet w uczuciach
W  odniesieniu do uczuć cechy rycerza denarów mogą gwarantować stałość i wierność.  Lecz trudno będzie wykrzesać z niego spontaniczne uniesienie. 

Realizacja zawodowa Rycerza
W sferze zawodowej może przynosić stabilną pozycję, trwałe dochody i długotrwały wysiłek w uzyskaniu awansu. To też postawa dosyć zachowawcza. Temu rycerzowi raczej nie zależy na zaszczytach w postaci awansu, jeśli nie idą za tym konkretne korzyści.  Tu gdzie króluje powietrze, czyli nauka, prawo rycerz ten będzie najbardziej odporny na wszelkie zawirowania. Jest solidnym uczniem, uczciwym pracownikiem, skąpym mówcą. Działa od – do. Nie ma sensu strzępić sobie języka – lepiej zrobić więcej niż gadać.

Rycerz monet jako obraz sytuacji.
Jako sytuacja mówi, że to co trwa od jakiegoś czasu będzie miało pozytywne rezultaty, nawet jeśli już jesteśmy zmęczeni przeciągającą się sytuacją. Nie będą one szybkie, ale ich osiągnięcie spełni nasze oczekiwania. Jeśli w towarzystwie tej karty pojawią się karty oznaczające brak ruchu, to możliwe, że trzeba będzie zadziałać z większą determinacją.  Oznacza spokojne i rzetelne wykonywanie swoich zadań. Działania podejmowane z rozsądku.
Jako minus sytuacji, może sygnalizować upór i niechęć do spojrzenia na sprawę z innego punktu widzenia. Powtarzanie tych samych błędów, koncentrację tylko na własnych korzyściach. To także brak zadowolenia i satysfakcji z tego co się osiągnęło, ponieważ negatywną stroną tego rycerza jest perfekcjonizm i konwencjonalizm.


Ciemna strona Rycerza monet. W negatywnym znaczeniu lenistwo lub pracoholizm,  brak inicjatywy, wygodnictwo, konserwatyzm w poglądach,  brak luzu, drobiazgowość, pedanteria, podległe stanowisko dla własnej wygody, krytykanctwo. Problemy z utrzymaniem stałego miejsca pracy, problemy z finansami.

W zdrowiu może wskazywać na problemy ze strony układu ruchu -  kręgosłup odcinek lędźwiowy i barkowy, kolana. Problemy z układem trawiennym – szczególnie zaparcia. Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, konieczny aktywny tryb życia. Złe nawyki.

Archetyp Papież.

Etykiety: ,