Kim jest Rycerz buław

Rycerz buław jako osoba jest

  • energiczny, 
  • bezpośredni
  • impulsywny
Lubi przygody i wyzwania Jest bardziej nieprzewidywalny niż paź. Może być zacięty i uparty. Brak mu wytrwałości, determinacji w realizacji kiedy napotyka ciągły opór. Jego wadą jest niecierpliwość i niestałość. Stanowi przeciwieństwo dla Rycerza Monet.
Celem Rycerza jest szybkie, dynamiczne działanie. To człowiek, który ma w sobie wiele optymizmu, pasji i odwagi. To Rycerz, który nie boi się stanąć twarzą w twarz z rywalem. Jest typem podróżnika, który zapuszcza się w dzikie rejony Amazonii. Ryzyko jest jego drugą naturą. Trudno mu nauczyć się cierpliwości. To czego pragnie chce mieć już, nie za chwilę. 
Bardzo szybko angażuje się nie tylko w wyzwania, ale również emocjonalnie. Jego uczucia są gorące, namiętne jednak szybko się wypalają. Nie zagrzeje miejsca nigdzie tam gdzie zaczyna wiać nudą.
Jego przewodnie motto: Witaj przygodo! Ten rycerz słynie z dużego poczucia humoru. Potrafi zaistnieć w towarzystwie nie pozostając obojętnym dla wielu kobiet.

Przez osoby z żywiołu wody rycerz buław będzie postrzegany jako ich skrajne przeciwieństwo. Niejednokrotnie jego nieokrzesane maniery doprowadzają do łez przedstawicieli z dworu wody, gdyż one nie mają tak dużego dystansu do siebie jak on. Będą odbierać go jako nieokrzesanego prostaka bez krzty taktu.
Na dworze powietrza rycerz ten będzie niezwykle przydatnym pomysłodawcą. Dzięki niemu wiele projektów ma szansę na zrealizowanie. Jego zaradność będzie nieoceniona pośród analitycznych umysłów tego dworu. Co miecze wymyślą, buławy zrealizują.
Dwór monet  chętnie zainwestuje w człowieka pełnego pasji. Wykształci i zatrudni, gdyż jego entuzjazm staje się siłą napędową całego zespołu.
Dla ludzi z żywiołu ognia będzie to najlepszy kompan, zarówno do zabawy jak i do pracy. Jednak ognista natura ma także swoją drugą awanturniczą naturę. Gdy zrobi się zbyt gorąco granice zostaną przekroczone i może dojść do głośnych awantur i potyczek.

W odniesieniu do uczuć cechy rycerza buław mogą gwarantować namiętny seks, flirty i romanse. Lecz trudno będzie mu zachować wierność, gdyż jego pragnieniem jest przezywać, doznawać.
W sferze zawodowej może przynieść podróże i wyjazdy oraz potrzebę wykazania się przedsiębiorczością i umiejętnościami organizacyjnymi. W sferze zasad i prawa, Rycerzowi buław nie trudno jest zmienić zdanie. Wystarczy doby argument i rodzaj wyzwania. To osoba ciekawa świata, więc jeśli zasugerujesz mu, że coś go przerośnie – on Ci pokaże, że się mylisz. Zaryzykuje.
Jako sytuacja zapowiada zmiany, możliwości edukacji, a także nowe przedsięwzięcia lub szybko następujące po siebie wydarzenia z silnym impetem. Wybuch namiętności, a także częste wyjazdy i przyjazdy. Może zapowiadać większe skupienie się na swoim wyglądzie, zdobyciu popularności w towarzystwie by poczuć się bardziej pewnie.
W negatywnym znaczeniu może oznaczać trudność w dokończeniu rozpoczętych działań, brak cierpliwości, odwołanie lub opóźnienia wyjazdu, sprzeczki, agresję, impulsywność. A także unikanie poważnych i głębszych relacji.

Może reprezentować podróżnika, pośrednika, odkrywcę, organizatora podróży, sportowca, kuriera, wojskowego, handlowca, kochanka.

Archetyp Rydwan

Etykiety: ,