Arcykapłanka głębsze zrozumienie

Symbol życia wewnętrznego. Umiejętność dostrzegania tego, co jest niewidzialne, ukryte wewnątrz człowieka. Przedstawia tajemnicę, a także wiedzę tajemną. Wskazuje na oczekiwanie rozwiązania pewnych spraw. Wyższą wiedzę odkrywa poprzez medytację i kontemplację. Wskazuje na  potencjał tkwiący głęboko w nas, na wewnętrzną mądrość.
Wnosi spokój, bierność, oczekiwanie, empatię, poświęcenie. Karta symbolizująca umiejętność wyczucia sytuacji. 
Brak działania może przynieść oczekiwane rezultaty, ponieważ pozwalamy dojść do głosu naszym wewnętrznym pragnieniom, które pomagają zrozumieć prawdziwą naturę sytuacji. Rozpoznanie przychodzi ze źródła naszej nieświadomość – intuicja, sny, przeczucia, mądrość zaś jest natury duchowej.

W sferze zawodowej Kapłanka pokazuje obszar działania lub postawę, jaką przyjmujemy w tej sferze. Oznacza, że do swoich zadań podchodzimy z cierpliwością i jesteśmy gotowi na nowe zadania. Decyzje uzależnione są od wewnętrznych przeczuć.
W sferze uczuciowej oznacza głębokie zrozumienie, sympatię oraz bliskość. Postawa jest bierna, uległa, a jednocześnie silnie oddziałująca na partnera. Może przedstawiać osobę samotną, która spokojnie czeka na odpowiedniego partnera, obserwując otoczenie.

W negatywie może sygnalizować brak równowagi wewnętrznej, brak zaangażowania, uległość, powierzchowność, marnotrawienie umiejętności. Może ostrzegać przed kimś, kto nie jest odpowiednio przygotowany by Cię wspierać.

„Choć dobrze jest znać odpowiedzi na większość zagadek i tajemnic, jakie niesie za sobą życie, bodaj parę winno zostać nierozwiązanych, dla dobra samego człowieka, aby nie urósł w pychę, sądząc, iż jest ponad wszystkim i wszystko wie. A także dla dodania urody życiu, które bez tajemnic jest jak chleb bez soli.”

Etykiety: