Głupiec Wędrowiec i wszelkie początki

Głupiec informuje nas o sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni zaczynać wszystko od nowa na obcym terenie, w nowym środowisku. Będąc na nowej drodze możemy wybudować naszą przyszłość jeszcze raz. Otwarcie się na świat i podążanie przed siebie bez konkretnych planów. Szukanie nowych pomysłów i przygód. Początek nowej drogi, zbieranie doświadczeń, poleganie na własnym instynkcie, niekonwencjonalne rozwiązania. 
Może oznaczać dziecięce usposobienie, brak powagi i lekkomyślność, ale także czystość, zaufanie, prostolinijność. 
Głupiec żyje chwilą obecną nie robi żadnych planów na przyszłość. To karta wolności.

W sferze zawodowej oznacza wejście w nowy zakres obowiązków, nowe doświadczenia, bez wcześniejszego przygotowania, ale z postawą gotową do nauki oraz otwartością.
W uczuciach otwarcie się na nowe kontakty, zbieranie doświadczeń, luźne kontakty emocjonalne, Głupiec nie jest przywiązany do jednego miejsca i jednej osoby.
W negatywie może oznaczać niedojrzałość , brak odpowiedzialności, wieczną zabawę i zaczynanie wciąż wszystkiego od początku, bez wyciągania wniosków z przeszłości.

Zrozumienie roli Głupca w tarocie jest podstawą do pojęcia kolejnych 21 wtajemniczeń...
Głupiec pokazuje nam, że nasze życie to ciągła nauka.. Znacie takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie i głupim umiera..

Każdy znajdzie taką dziedzinę, w której kompletnie nie ma doświadczenia. Przecież w każdy z nas nosi w sobie Głupca. I tak bardzo obawiamy się śmieszności.

Etykiety: