Rydwan. Osobiste sukcesy i podboje

Rydwan mówi o zdobywaniu celu, odwadze i ukierunkowanym działaniu. Zapowiada okres, kiedy będziemy mogli sięgać po najwyższe cele i sukcesy. Karta symbolizuje zmiany, ruch, podróż, osiągnięcie uznania, mądre kierowanie, a także  sławę i sukces jeśli tylko będziemy kierować się  jednocześnie logiką i intuicją. Nie tracąc z oczu celu do którego dążymy. Wskazuje na postęp i zdobycie nowych obszarów, w których „woźnica” realizuje swoje ambicje.
Jest informacją o aktywności, o rozpoczęciu realizacji planu, po mądrze podjętej decyzji w karcie Kochanków VI. Energia zawarta w tym arkanie jest ukierunkowana, a wola i intuicja muszą współdziałać ze sobą.
Sięgaj po to, czego pragniesz.
To symbol odważnego zdobywania w życiu tego czego sami pragniemy. Mówi o naszej potrzebie kierowania przebiegiem zdarzeń, w taki sposób, aby zwieńczone zostały sukcesem. Odnosi się do aktywności człowieka, który podbija świat dla uzyskania większych wpływów i dzięki temu czerpie z jego potencjału.
Ważne jest, aby w drodze do celu przestrzegać zasad i norm, jakie wynikają z Karty V, a także rozpoznawać ukryte wpływy oddziałujące na nas i na otoczenie II. Odrzucając kodeks moralny i empatię, Woźnica staje się najeźdźcą, który w brutalny sposób dociera do określonego celu.

Znacie powiedzenie: „ Po trupach do celu.. „ Kiedy widzimy kierowcę szalejącego na drodze, łamiącego wszelkie zasady mamy przykład arogancji, jaką niestety może przynieść właśnie ta karta.
Kiedy Woźnica zasmakuje sławy i chwały, gdy swoje cele osiąga błyskawicznie czuje się silny i w jego przekonaniu powstaje pewność, że nic nie jest w stanie już go zatrzymać, poza Sprawiedliwością, która w ten czy w inny sposób wyrówna to,co wyrównane być powinno.
W sferze zawodowej zapowiada duży krok naprzód, samodzielność i uniezależnienie się. Może oznaczać samodzielną działalność, dużą siłę przebicia, ciągłą gotowość do podejmowania ryzyka. To karta ludzi kariery i odpowiedzialnych za ważne zadania. Droga do sukcesu.
W sferze uczuciowej może wskazywać pojawienie się nowej osoby, która potrafi podbić nasze serce. Początek nowego związku lub odnowiona energia (seksualna)  już w istniejącym.
Negatywne strony tej karty przejawiać się będą min. w zbytniej pewności siebie, brawurze, w braku doświadczenia w kierowaniu, agresji wobec innych, egoizmie, aroganckiej postawie, ukrytym lęku, czy w chęci szybkiego zaspokojenia swoich potrzeb, a także w przegranej.
"Nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy w coś wierzyć; trzeba mieć siłę pokonywać przeszkody i walczyć." - Golda Meir

Etykiety: