Koło Fortuny nasze wzloty i upadki

To pierwsza karta Wielkich wtajemniczeń, na której nie ukazana jest żadna  ludzka postać.
Koło Fortuny odnosi się do zmienności ludzkiego losu. 
Zmienność taką nazywamy dobrą lub złą passą. Ale czy przeciwności, rzeczywiście są czymś niepożądanym w naszym życiu? Gdyby nie kontrast, nie potrafilibyśmy cieszyć się z pozytywnego rozwoju sytuacji. 
Uczy , że życie składa się zarówno ze wzlotów jak i upadków. Jest jeszcze jednym ważnym przesłaniem: możesz zdać się na los lub aktywnie działać, w celu poprawy swojej sytuacji i korzystać z nadarzających się okazji.

Koło Fortuny niesie nieoczekiwany „obrót ”. Tutaj przychodzi mi na myśl cytat Woody Allena: „ Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość „  Ile razy planowałeś coś w życiu, a tu nagle wyskakuje coś niespodziewanie ? To takie rzeczywiste, prawda?
Koło Fortuny  uświadamia nam, że istnieją czynniki zewnętrzne, które mogą być dla nas nieznane, ale wpływają na nasze życie i pozostają  poza naszą kontrolą. Dziwne ? Chyba nie..
Przypuśćmy, że właśnie przyjechałeś na wakacje . Po długim locie, masz ochotę wreszcie wylegiwać się na gorącym piasku. Jeszcze tylko kilka formalności i już możesz cieszyć się błogimi chwilami. Bierzesz klucz do pokoju i  wsiadasz do windy. Kiedy otwierają się drzwi, spotykasz swoją przyjaciółkę ze studiów! Okrzyk!?  Ależ zbieg okoliczności! Co Ty tu robisz? Itd..  Na to spotkanie nie mieliście żadnego wpływu!

Nie wszystko możesz kontrolować.
To dobrze? Czy nie?
Dobrze,  inaczej nigdy nie obudzilibyśmy w sobie tylu uśpionych umiejętności.  W każdej zmianie planów jest jakaś szansa. Jeśli nie rozumiesz jej właśnie teraz – zrozumiesz za jakiś czas. Zdarza się, że nie od razu trafiasz do celu, krążysz gdzieś na orbicie – po to tylko, aby „pozbierać” pewne doświadczenia, niezbędne, aby przejść na wyższy poziom.

Koło Fortuny to także karma i przypomina, że wiele sytuacji wynika  z naszych wcześniejszych zachowań.  Być może nie dokończyliśmy jakiegoś zadania i ono teraz do nas powraca. Teraz przypomniała mi się pewna zbieżność w numerologii kabalistycznej. Dziesiątka mówi  o konieczności dokańczania tego co się zaczęło i o nieoczekiwanych zwrotach sytuacji.

Popracuj z Kołem Fortuny, jeśli w Twoim życiu powtarzają się jakieś sytuacje. Jest to sugestia, że na obecne życie wpływają  karmiczne uwarunkowania.

Koło Fortuny przynosi nową szansę na sukces i rozwój.
W życiu zawodowym karta ukazuje poddanie się okolicznościom. Pewne sprawy toczą się swoim torem i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Koło fortuny jest  również wyzwaniem do przyjęcia zmian, poprzez które nauczymy się więcej i odkryjemy w sobie to co dotychczas w nas było uśpione.
W życiu uczuciowym karta uzmysławia nam, że pewne sprawy  przemijają, nadchodzi nowy cykl. Związek,  który nie funkcjonuje prawidłowo. Zmiany, rozstania i powroty, rozwód, walka w związku.

Niech los zawsze Wam sprzyja !

Etykiety: