Osobisty dziennik tarota - jak zacząć

Jak  dotrzeć do wiedzy ukrytej w naszej istocie?
Czy wiesz, że każdy z nas nosi w sobie energię 78 kart? Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Tarocie jest tym wszystkim, co chcesz wiedzieć o sobie i o swoim życiu.
Prawda jest taka, że nawet najlepszy nauczyciel, nie sprawi, że staniesz się mistrzem w czytaniu tarota.  On poprowadzi Cię, wskaże właściwą ścieżkę, którą ruszysz na spotkanie z Tarotem, a tak naprawdę na spotkanie z samym sobą.

Najistotniejsze są  Twoje osobiste odczucia w związku z kartą, której się przyglądasz, badasz, poznajesz i doświadczasz. Musisz sobie uświadomić, że każda z kart, jest kadrem z Twojego życia. Kiedy to zrozumiesz, wiele kart będzie do Ciebie przemawiało indywidualnym językiem. Jeśli nie pójdziesz na skróty – nie będziesz bazować na powszechnych znaczeniach – staniesz się wyjątkowym tarocistą. Dlaczego wyjątkowym? Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Mamy różne upodobania, gusta, preferencje.  Wiele kart będzie miało inne odzwierciedlenie w życiorysie każdego z nas.

Różnica w odbiorze świata
Zauważ, że są osoby, które uwielbiają wodę, ale nie koniecznie potrafią pływać.  A zdarzają się i tacy, którzy panicznie się jej boją. To ma swoje podłoże w psychice człowieka.  Stąd też biorą się różnice w interpretacji kart.  Jeszcze jeden przykład: Słońce ma dobroczynny wpływ na życie na naszej planecie, ale kiedy widzisz kogoś, kto cierpi na chorobę skóry,  w jego rozkładzie Słońce może mieć inne znaczenie, niż dla kogoś, kto  właśnie wrócił opalony z wakacji.

Mam nadzieję, że rozumiesz co chcę Ci przekazać.  Poznanie  doświadczeń drugiego tarocisty, pozwoli Ci wzbogacić swój warsztat, ale nie stworzysz go na podstawie cudzych doświadczeń, cudzych odczuć.

Co możesz zrobić?
Zachęcam, a nawet namawiam do stworzenia własnego dziennika tarota. Możesz napisać jedyną i niepowtarzalną księgę wiedzy o sobie i swoim życiu.
Dziś masz wiele możliwości: możesz pisać go w formie tradycyjnej, czyli papierowej, dzięki temu w każdej chwili  dopiszesz krótką myśl, a nawet możesz naszkicować jakiś rysunek, czy wkleić coś, co kojarzy Ci się z daną sytuacją lub kartą.
Albo prowadzić go w formie elektronicznej, dzięki temu możesz dzielić się na bieżąco swoimi doświadczeniami i zapraszać innych do dyskusji w danym temacie.

Ale najważniejsze Twoje pytanie, pewnie brzmi:
I co ja mam tam pisać?
Od czego zacząć i jak go poprowadzić.
Kiedy już zdecydujesz w jakiej formie chcesz prowadzić swój dziennik tarota zacznij od wstępu. Napisz, dlaczego taki dziennik chcesz prowadzić, dlaczego interesują Cię karty Tarota i co chcesz osiągnąć dzięki temu.
Zaznacz też kiedy rozpoczynasz pisać, w jakim momencie swojego życia i co Cię do tego zachęciło. Teraz wystarczy, że ustalisz ze sobą jak często będziesz robić wpisy. Czy będzie to karta na dzień, czy karty na weekend.

Dla swoich adeptów stworzyłam specjalny profil karty. Ty też możesz taki profil w swoim dzienniku utworzyć.

Profil karty :
wrażenia:


opis i historia:


słowa kluczowe:


aspekty :


znaczenie karty:To kilka propozycji, dzięki którym rozpoczniesz aktywne poznawanie kart. Z czasem będziesz mógł poszerzać swoje opisy , ponieważ każdego dnia, będziesz widzieć więcej. Staniesz się bardziej uważny. Jeśli zaprowadzisz taki dziennik, podziel się swoimi spostrzeżeniami.
Jeśli zdecydujesz się na dziennik internetowy- możesz zostawić do niego link. Chętnie do Ciebie zajrzę i będę dopingować !

Etykiety: