Kilka sposobów jak nauczyć się znaczeń kart tarota

Poznanie i zapamiętanie znaczeń 78 kart może wydawać się trudnym zadaniem.
Podzielę się z Wami kilkoma sposobami nauki znaczeń kart Tarota. Jeśli nie będziecie się spieszyć uzyskacie głęboką łączność z kartami i zrozumiecie o czym do Was mówią.

1.  Co się dzieje na karcie

Na wielu kartach rozgrywają się sceny. Patrząc na każdą z nich zapytaj: Co tutaj się dzieje? Co ten obraz chce mi przekazać?
Obejrzyjmy kartę. Trzy buławy:
Na głównym planie widzimy mężczyznę stojącego na pagórku zwróconego tyłem do czytającego karty. Na horyzoncie widać trzy niewielkie statki lub łódki. Mężczyzna wydaje się, że przeszedł przez bramę, którą tworzą dwie olbrzymie buławy i stoi oczekując przybycia jednej z łodzi?
Z pewnością patrząc na tę kartę pomyślisz, że człowiek ten gdzieś się wybiera, szykuje się do podróży. Patrzy w dal. Wyruszenie w podróż, nowe horyzonty, patrzenie w konkretnym kierunku, pozostawienie przeszłości poza sobą, to jedne ze znaczeń karty 3 buław.
Kiedy już odpowiesz sobie na pytania, zanotuj swoje wrażenia, a dopiero później zajrzyj do innych źródeł.
2. Zwróć uwagę na symbole
Przejrzyj swoją talię, karta po karcie i wybierz jeden symbol na każdej nich (skup swoją uwagę na tym, co pierwsze widzisz). Co ten symbol dla Ciebie oznacza? Następnym razem wybierz inny symbol, aby powiązać go ze znaczeniem danej karty.
Przykład: Dla mnie zasłona na karcie Arcykapłanki II oznacza tajemnicę, dwie kolumny biała i czarna- dwoistość, która mimo przeciwności stanowi jedność, wsparcie.
Lecące buławy na karcie ósemki buław to strzały trafiające do celu.
Słońce, które świeci białym światłem w prawym górnym rogu na karcie Głupca to optymizm, nowy początek.

Gdy będziesz odczytywać karty, te symbole będą uruchamiać twoje skojarzenia, przypominając znaczenie. To doskonałe ćwiczenie, które możesz wykonywać w jesienne deszczowe dni.
Dzięki kojarzeniu symboli, uruchomisz swoją intuicję, na którą należy się zdać podczas interpretacji kart. To ona pokieruje Tobą i podpowie,który z symboli jest teraz najistotniejszy.

3. Zrozum charakter kolorów/  żywiołów
Wybierz z talii małe arkana od Asa do 10-tki we wszystkich czterech kolorach. Każdy z nich ma inną jakość i dotyczy określonych aspektów codziennego życia. Opisałam charakter żywiołów poznaj charakter żywiołów
Puchary - emocje, uczucia, relacje
Miecze - myśli, komunikacja, psychika
Pentakle - ciało, zdrowie, pieniądze
Buławy - motywacja, pasja, kreatywność
Rozłóż karty kolorami od Asa do 10-tki ( bez kart dworskich) i spójrz jak zmieniają się sekwencje wraz z wartością numerologiczną. Np żywioł pucharów pokazuje nam wiele stanów emocjonalnych. Od Asa (pierwsze pragnienie) przez 5 pucharów (smutek i żal), 9 pucharów ( samozadowolenie)
Porównaj wszystkie kolory.Poczuj każdy z nich. Zaobserwuj jakie masz wrażenia - umiesz je nazwać? Czy patrząc na buławy czujesz się tak samo, kiedy patrzysz na miecze ?
Możesz napisać własną opowieść zaczynając od Asa kończąc na 10-tce. to pozwoli zrozumieć Ci co znaczą karty na głębszym poziomie.

4. Zrozum numerologiczne aspekty

THE GOLDEN RIDER
Umieść wszystkie Asy razem, potem dwójki , aż do dziesiątek. Teraz poszukaj podobieństw, aby zrozumieć temat każdej grupy numerycznej.
Jeśli nie widzisz związku między kartami w danej grupie np w piątkach to jakie są różnice, o czym mówią?

Kiedy już zapiszesz swoje spostrzeżenia, zapraszam Cię do obejrzenia i wysłuchania video, które na ten temat nagrałam. Numerologiczne aspekty arkan małych
5. Zaobserwuj na kartach ruch lub jego brak
Przejrzyj talię i najpierw wyjmij karty, które pokazują RUCH. Włącz swoją wyobraźnię.
THE GOLDEN RIDER
Przykład:
Wieża XVI - ludzie spadający w dół
Rycerz Mieczy - atakowanie kogoś lub czegoś, pośpiech, a może pędzi na ratunek
Siódemka mieczy - uciekanie z czymś  przed kimś, stąpanie na paluszkach.
Piątka buław - dużo ruchu, ale nikt nigdzie donikąd nie idzie, ruch w jakimś określonym kręgu.
Patrząc na każdą kartę indywidualnie, w jaki sposób poruszają się postacie na kartach, zrozumiecie znaczenie kart i to, co z tego ruchu może wynikać. Jakie jest jego znaczenie ?Teraz wyjmij wszystkie karty, które pokazują całkowity BRAK RUCHU.
THE GOLDEN RIDER
Przykład:
Wisielec XII - wiszę sobie i tak mi dobrze, w tej pozycji widzę świat inaczej
Czwórka mieczy - potrzebuję ciszy, chcę spać
Arcykapłanka II - jestem aktywna, ale nikt tego nie widzi
Patrząc na te karty, jakie znaczenie ma brak ruchu? Czym jest spowodowany?
W jakiej pozycji są postacie? (leżącej, siedzącej, ba! nawet wiszącej)
Jak wygląda otoczenie ?
Zwróć uwagę na kolory.6. Popatrz na karty przez pryzmat własnego życia
Popatrz na swoje karty i powiąż je z wydarzeniami w swoim życiu. Może znajdziesz w nich kogoś kogo znasz, kto reprezentuje takie cechy.
THE GOLDEN RIDER
Może czwórka pucharów przypomni o czasie, kiedy nie przyjęłaś oferty pracy, którą w danej chwili nie byłaś zainteresowana? Kapłanka może reprezentować czas kiedy zaczęłaś interesować się kartami tarota ( na początku zawsze trzymamy to w tajemnicy), a może Rycerz pucharów przypomni Ci kawalera z pierwszej randki?


Takie przegląd kart pozwala zrozumieć i zapamiętać znaczenie kart tarota głębiej, ponieważ jest bardziej osobisty i trudno o tym zapomnieć. Oczywiście wszystkiego nie zrobisz w ciągu jednego dnia. Daj sobie dużo czasu na ćwiczenia. Poświęć kilka dni lub tygodni. Wszystkie swoje odkrycia zapisuj , stwórz własny dziennik tarota, Pomysł przedstawiłam już we wcześniejszym wpisie. Widzę, że się spodobał!

Kolejny raz dowiadujesz się, że do sukcesu nie ma windy. Jeśli chcesz być cholernie dobrym w tym co robisz ćwicz, ćwicz, ćwicz. Jeśli skorzystasz z tych technik, gwarantuję, że zapamiętasz znaczenia kart na długo. Nie ma znaczenia ile książek przeczytasz. Najważniejsze jest, aby nawiązać kontakt ze swoją talią.

Czekam na komentarze od Was, która technika okazała się najprzyjemniejsza.
Tu jeszcze znajdziesz coś interesującego - Tarot dla początkujących.

Etykiety: