Astrologia w tarocie

Istnieje wiele talii kart, które opatrzone są symbolami planet. Połączenie to jest doskonałym uzupełnieniem, gdyż pozwala na głębszą interpretację w kontekście zdrowia.
Każda planeta  i znak zodiaku ma odniesienie do naszego ciała i funkcji organizmu. 

To krótka charakterystyka planet w powiązaniu z kartami tarota.
Choć Słońce i Księżyc w astrologii są światłami, to potocznie nazywamy je planetami. Z łacińskiego słowo planeta oznacza wędrowca.

  1. Słońce, które jest władcą Lwa odpowiada za całą naszą naturę. W ciele fizycznym za serce i krew jako nośnik składników, które podtrzymują życiowe funkcje organizmu. Odpowiednikami w kartach są Słońce i Siła (Lew).
  2. Księżyc włada znakiem Raka, reprezentuje naszą wyobraźnię, nieuświadomione impulsy, emocjonalne reakcje, a nawet pamięć z dalekiej przeszłości. W ciele fizycznym rządzi układem pokarmowym, odpowiedzialny jest za piersi i macicę. Odpowiednikami w kartach są Arcykapłanka i Rydwan (Rak).
  3. Merkury władając znakiem Bliźniąt i Panny związany jest głównie z ruchem, komunikacją, a także logiką, rozumieniem i mową. W ciele odpowiada za ręce ramiona i płuca. Odpowiednikami są Mag i Kochankowie (Bliźnięta)
  4. Wenus władająca znakiem Byka i Wagi powiązana jest z miłością, pięknem, harmonią, dyplomacją oraz finansami. Reprezentuje potrzebę bezpieczeństwa emocjonalnego i materialnego. W ciele fizycznym odpowiada za nerki, pęcherz moczowy i narząd płciowe zewnętrzne. W tarocie reprezentują ją Cesarzowa, Papież (Byk) i Sprawiedliwość (Waga).
  5. Mars władca Barana, związany jest z wewnętrzną siłą do działania, aktywnością, zdobywaniem, walką i zapałem.jest symbolem związanym z mitologicznym bogiem wojny dlatego identyfikowany jest ze wszelkimi ranami odniesionymi na polu walki. W fizycznym ciele odpowiada za narządy płciowe, a także za męskie libido. Organy wewnętrzne- przede wszystkim nadnercza, które wydzielają min adrenalinę i hormony płciowe. W tarocie reprezentuje go Cesarz (Baran) i Wieża
  6. Jowisz władca Strzelca zwany również "wielkie szczęście" - zwiastun wielkiej fortuny. Jego rola to powiększanie i ochrona, a także ekspansja. Wpływa na naszą pewność siebie i poszerzanie naszych horyzontów. W ciele fizycznym odpowiada za wątrobę i uda. Warto zwrócić uwagę na kwestie powiększenia - w kontekście zdrowotnym. Karty związane z Jowiszem to Koło Fortuny i Równowaga (Strzelec)
  7. Saturn władca Koziorożca nazywany również  "wielkie nieszczęście". Jest związany z ograniczeniami, restrykcjami, samotnością i śmiercią. Może stąd jego określenie. Jest jednak jego inna strona - we współczesnej astrologii reprezentuje nasze wrodzone pragnienie porządku, struktury czy bezpieczeństwa. Odpowiada za naturalne i tworzone struktury, karmiczne przyczyny i skutki, kwestie kontroli i czas. W ciele fizycznym odpowiada za strukturę szkieletu, stan kości. Karty związane z Saturnem to Diabeł (Koziorożec) i Świat.
  8. Uran władca Wodnika jest związany z tendencjami rewolucyjnymi, odkryciami, wszystkim co nowe, nagłymi i nieprzewidzianymi wydarzeniami oraz nowoczesnymi technologiami. W ciele odpowiada za układ nerwowy oraz łydki i kostki. Karty związane z Uranem to Głupiec i Gwiazda (Wodnik)
  9. Neptun władca Ryb rozpuszcza granice między świadomym, a nieświadomym. Między prawdą, a złudzeniem. Reprezentuje naszą wizję doskonałości oraz nasze ideały. Neptun daje natchnienie poetom, muzykom, mistykom, artystom. W fizycznym ciele odpowiada za stopy oraz życie psychiczne. W tarocie odpowiadają mu karty Wisielec i Księżyc (Ryby).
  10. Pluton, władca Skorpiona symbolizuje stare wzorce, które muszą być wyeliminowane, by móc się rozwijać. To również odkrycie najgłębszych zakamarków duszy. Nasze pierwotne instynkty. Związany jest ze śmiercią i zmartwychwstaniem duchowym. W ciele fizycznym odpowiada za skórę, hormony, dolną część układu pokarmowego, wydalanie, rozród, a także komórki nowotworowe. Karty powiązane to Śmierć ( Skorpion) i Odrodzenie.

Etykiety: