Siedem życzeń

Energia siódemki jest wyzwaniem do pokonywania granic. Pozostawiając harmonijny świat szóstki, siódemka  wymaga od nas determinacji w dążeniu do celu. Siedem to pewnego rodzaju „przejście"  lub wejście na ścieżki prowadzące do doskonałości.  Mnie osobiście kojarzy się z wiarą w swoje możliwości, ale także z pewnego rodzaju egzaminem, testem na wytrzymałość.

Woda jako jeden z czterech żywiołów jest symbolem zmienności i ruchu. Ten ruch wywołuje Księżyc – stąd też powiedzenie Kobieta zmienną jest! O tak, szczera prawda.
W astrologii  żywioł ten reprezentują trzy znaki – jako trzy stany skupienia :


Teraz spójrzmy na naszą kartę siódemkę pucharów. Chmury oznaczają zmienność, a także chwilowe nagromadzenie pragnień. To sfera dążeń – słowo w „górze” – oznacza konieczność wspinania się, ale również symbolizuje bycie poza sferą realną.

Jeśli nawiążemy do astrologii, możemy tę kartę interpretować jako wizje (różnego rodzaju), wyobrażenia, iluzję, marzenia, artystyczne natchnienie, poszukiwanie. Wszystko zależy od kontekstu pytania.

"Część marzeń niemożliwa jest do spełnienia, bo dzieją się w miejscu, do którego rzeczywistość nie ma wstępu. "  ~ John Brown ~

Wpływ Neptuna. 
Liczbie 7 przypisana jest niebieska planeta Neptun, która rządzi znakiem Ryb.
Jest symbolem ograniczeń, życia w świecie  fantazji  i marzeń, bogatej wyobraźni, silnej intuicji, duchowości.
W mitologii Neptun/Posejdon władał morzami, chmurami i deszczem. Jego symbol znajdziemy na karcie Wisielec.

Cały dwór pucharów jest pod wpływem Neptuna. Siedem kielichów to esencja Neptuna, ale jest łączona z aspektem Wenus przebywającej w znaku Skorpiona, co może powodować emocjonalne uzależnienie.

Czym wypełnione są kielichy na karcie? 


Siedem kielichów w różnych sferach życia.

  1. W miłości karta może wskazywać na platoniczne uczucie, trudność w dokonaniu wyboru, fantazje na temat partnera, zakochanie i zauroczenie, fascynację związkiem, duże nadzieje, deklaracje i wielkie plany.
  2. Praca – rozproszenie uwagi, zajmowanie się sprawami mało istotnymi, przez co nasze obowiązki zaniedbujemy, opóźnienie w wykonaniu naszych zadań. Ucieczka od odpowiedzialności. Niechęć do pracy. Ale także wskazuje na pracę związaną z twórczością, fantazją. Doskonała dla twórców filmowych. Może przedstawiać osobę, która angażuje się bez koniecznych formalności. Ciągłe nadzieje na spełnienie swoich oczekiwań, ciągłe poszukiwanie tej najbardziej odpowiedniej. Ucieczka od odpowiedzialności. 
  3. Finanse  - ogromne oczekiwania finansowe. Pragnienie zaspokajania swoich zachcianek, kupowanie przyjemności, pieniądze rozpływają się, brak kontroli nad wydatkami, lenistwo, folgowanie sobie.
  4. Zdrowie – zatrucie organizmu, zła filtracja nerek.
  5. Osoba –  mistyczna, uduchowiona, wizjoner, oderwana od życia realnego, religijna, bohater romantyczny, idealista,  osoba ulegająca wpływom otoczenia, naiwna, łatwowierna.

"Wariat, zakochany i poeta, wszyscy trzej z wyobraźni są utkani."
~ William Szekspir ~

Na zakończenie, zapraszam do skorzystania z przygotowanej przeze mnie krótkiej pracy z własnymi marzeniami. 

Plik można wydrukować, aby po rozłożeniu kart i zanotowaniu swoich odczuć, móc wspierać się nim w dążeniu do określonego celu.

Siódemka kielichów ukazuje nam możliwość spełnienia naszych pragnień, jeśli tak samo mocno będzie nam się chciało jak nam się nie chce.
A może jedyną przeszkodą jest poczucie, że na pewne marzenia jest już zbyt późno? Jeśli tak czujesz, to jesteś pod silnym wpływem siódemki pucharów.


Etykiety: ,