Mistyczny związek

Dwójka pucharów jest bardzo wyrazistą kartą. Kiedy odkrywam ją w rozkładzie słyszę ciche westchnienie pytającego. Sielanka, jeśli wkracza w nasze życie. Przecież zapowiada ona obustronne zaangażowanie i odwzajemnione uczucia. To perspektywa udanego związku i dobrej współpracy. Czy istnieje jeszcze inna karta w tarocie, która wraża to co dwójka pucharów? Przyjrzyjmy  się  tej karcie..


Mądrość Chokmah i Drzewo życia
Emanacja druga Chokmah, w której znajdują się wszystkie dwójki arkan małych, objawia się poprzez zasadę aktywną - łaskę. Nie będę zanudzać was filozofią kabalistyczną, przejdę bezpośrednio do moich przemyśleń w związku z nią. Dwójka pucharów określa ten etap w naszym życiu, kiedy poprzez spotkanie odpowiedniej osoby,  nasze życie uczuciowe staje się harmonijne. Ta harmonia tworzy się poprzez uzupełnienie energii  jing  i jang, które tworzą idealne warunki do dalszego rozwoju. To połączenie dwóch elementów – stanowi jedną całość . Nazwijmy to inne ja tego samego człowieka. To przejaw czystej i nieskazitelnej miłości oraz mądrości Stwórcy.


Zazwyczaj, kiedy przy moich kartach siada kobieta, pada pytanie: Czy spotkam swoją drugą połówkę? Połówka oznacza część całości, ale nie zostaliśmy stworzeni „niekompletni”. Dwójka pucharów mówi o pełni we dwoje. Stając się jednym ciałem mogą przekazywać życie ludzkie. Szukając drugiej osoby, pragniemy  rozwijać się nie tylko emocjonalnie. Pragniemy przeżywać MIŁOŚĆ.

Lotos
Najpiękniejszy symbol na moich kartach.. Uwielbiam ten kwiat w każdym wymiarze, fizycznym, artystycznym, symbolicznym, metafizycznym i wiem dlaczego. Ale o tym innym razem. Lotos wyraża piękno, które powstaje w wyniku więzi z czystym źródłem w nas samych. Kwiat symbolizuje głęboką więź duchową. Wyraża zarówno męski jak i żeński aspekt płodności. Na dwójce pucharów różowy lotos symbolizuje pełnie namiętnych uczuć w czystej postaci. Dwójka pucharów jest szansą na spełnienie.

Wenus Bogini miłości:
Aspekt Astrologiczny w tej karcie to Wenus w Raku, która wraża potrzebę bliskości, opieki, bezpieczeństwa. Emocjonalne przywiązanie, wyczuwanie emocji i reakcja na nie, oczekiwanie odwzajemnienia tego co się czuje.. Potrzeba troski i uwagi. Okazywanie uczuć. Towarzyskość, bliskość w kontaktach z rodziną. Cechą charakterystyczną jest przywiązanie do znanego otoczenia. Ukazuje rodzaj powiązań, wpływy innych osób na nasze emocje. To jest powód, dla którego jesteśmy gotowi połączyć się w jedno ciało w jeden umysł przez prokreację.

Kontekstowe znaczenieCzłowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
Jan Paweł II

Czy możemy lekceważyć dwójkę pucharów? Zastanawiam się razem z wami, ponieważ dosyć często mam okazję rozmawiać na temat wyborów. Którego wybrać?  Sięgając po karty mogę zorientować się w energii jaka otacza daną relację. Dokąd zmierza, jaka jest dla niej szansa. Rezultat w 2 pucharów jest odpowiedzią, której nie można zlekceważyć.
Podsumowując rozważania o dwójce pucharów, nie odnajduję żadnej innej karty, która w taki sam sposób poinformuje nas o idealnym dopasowaniu. Kochankowie i Umiarkowanie, te dwa wielkie arkana, pokazują nam w jaki sposób podejmować życiowe decyzje.
Etykiety: ,