Jak pokochać karty Dworskie?

To jak się z nimi zapoznać? Jak je oswoić? Jak je pokochać ?

Spróbuję odpowiedzieć Wam na to pytanie i podsunę pomysły.
Ta część tarota przyprawia o ból głowy ponad 90 procent tarocistów. Każdy z nas miał lub ma z nimi problem. Niektórzy chcieliby zupełnie ich się pozbyć, może nawet  wyrzucić  do kosza.  Pokusa, aby je ignorować w rozkładach jest zbyt pochopna. Prawda?
Wiele opisów traktuje postacie dworów jak rysopis poszukiwanego. Te wszystkie cechy szczególne! Symbole na talii mogą oznaczać różne rzecz w danej chwili i nie możemy mówić o jedynej właściwej interpretacji.

Po pierwsze wybieraj talie oglądając karty dworskie, tak by ich wizerunki były ci w jakiś sposób bliskie. Jeśli  kochasz gotyk i wampiry,  niech będzie to towarzystwo wampirów. A jeśli kochasz mitologię, wybierz talię z postaciami mitologicznymi.
Przemawiają do mnie karty dworskie z talii The Charming Tarot

Po drugie wyrzuć z głowy wszystkie tradycyjne znaczenia i popatrz na nie z innej perspektywy. Ponieważ jeśli będziesz sztywno trzymał się tradycyjnych znaczeń , zmusi Cię to do zignorowania intuicji. Oczywiście możesz opierać się na podstawach, ale głównie słuchaj intuicji co Ci podpowiada na temat danej postaci i zapisz to koniecznie!

Po trzecie zaprzyjaźnij się z nimi. Poświęć im czas, tak jak poświęcasz czas swoim znajomym i bliskim, a one odwdzięczą się i to jak! To one poinformują Cię, o tym co dzieje się w towarzystwie, jaki klimat panuje wokół. Niech to będzie Twoja nowa grupa znajomych. Zyskujesz ich aż szesnastu!
Wyjmuj karty dworskie często i przyglądaj się ich portretom . Zapisuj to co od razu przychodzi do głowy- pisanie pomaga się uczyć i zapamiętywać.
Proponuję Ci wpis Jak nauczyć się kart dworskich ?

Po czwarte  gdy olśni Cię jakaś karta, zapisz jej znaczenie i  kontekst. Pamiętaj, że Twoje odkrycie może wiązać  się  tylko z tą sytuacją.  Pomyśl.  Jeśli Tomek zataił jakieś fakty przed  tobą w jakiejś sytuacji, nie znaczy to, że Artur postąpi identycznie w stosunku do Ciebie w innej sprawie.

Po piąte spróbuj popatrzeć na te osoby i odnajdź w nich swoich idoli, kochanków, kolegów, nauczycieli, przeciwników, szefa, sąsiadkę, prezentera z tv, krewnych.  Ta szesnastka  to ludzie, których znamy i kochamy. Oni towarzyszą nam każdego dnia. Kto w twoich oczach jest jak królowa buław - ognista kobieta w centrum uwagi ? Dla mnie Madonna!

Po szóste  odpręż się. Zrelaksowany łatwiej nawiążesz znajomość.

Po siódme Baw się. Umieść 4 karty dworskie obok siebie i popatrz jakie to towarzystwo, puść wodze fantazji i wyobraź sobie jak postacie ozywają. Zrób im scenę - czy to będzie dom, restauracja, czy biuro - niech zaczną z Tobą rozmawiać. Kogo chętnie zaprosiłabyś do grona znajomych na FB?

Po ósme bazą na której będziesz budować swoją znajomość to hierarchia w dworach.  Ma ona  takie same znaczenie jak w każdej społeczności oraz świat (żywioł) z jakiego pochodzą.

Co warto zapamiętać?
Paziowie  będą stanowić zaproszenie, możliwości związane z żywiołem.
Rycerze są w  ruchu, stąd mogą pokazywać nowy kierunek do podjęcia w Twoim życiu .
Królowe będą pokazywać cele i zamiary oraz czas wzrostu i rozwoju w momencie naszych działań. Dzięki niej będziesz tam gdzie chcesz być.
Królowie mogą wskazywać finalizację oraz motywację do rozpoczęcia czegoś. To sukces dzięki ciężkiej pracy. Sukces nie musi oznaczać dużo pieniędzy - może to być emocjonalne szczęście -król pucharów, bezpieczeństwo finansowe – król denarów, energię i kreatywność  - król buław lub ujawnienie prawdy – król mieczy.

Jestem gotowa na odnowienie z nimi znajomości.  A Ty?

Etykiety: ,