Plusy w minusach, czyli jak odczytać trudne karty jako pozytyw sytuacji ?

Wieża, Śmierć, Wisielec, Diabeł  mają swoją pozytywną stronę. Nie, to nie pomyłka. Choć trudno w to uwierzyć. W każdej z tej kart znajdziesz pozytywną stronę w zależności od okoliczności. Kiedy Twój klient bardzo chce, aby jego problemy finansowe skończyły się wreszcie na dobre, karta Śmierci będzie posłańcem dobrej nowiny.

Jeśli masz problem z trudnymi kartami, które przedstawiają pozytyw sytuacji zapraszam do dalszej części tekstu. Dla tych, którzy zdali sobie sprawę z istnienia pozytywnych stron w „negatywnych „ kartach proponuję kilka sposobów na poszerzenie swojego słownika znaczeń.

Trudna karta jako pozytyw sytuacji

Czasami tarot odpowiada w sposób, który jest niespójny na pierwszy rzut oka. Przykładowo pytasz tarota jakie są moje mocne strony?  Co możesz zrobić, aby zrealizować swój cel? Co dobrego z tego wyniknie? A odpowiedzią tarota jest karta Wieża. 

Sposoby jak można odczytać trudną kartę jako pozytyw:

 Jeśli Twoje oczy umiałyby mówić to co by powiedziały?

Przyjrzyj się uważnie swojej karcie. Popatrz na nią w odwrotny sposób niż zazwyczaj. Poszukaj plusów i nazwij je.  Nie zawsze uda Ci się od razu je znaleźć, ale uwierz mi, każda karta ma swój plus i minus. Przypisz kartom pozytywne znaczenia.

Plusy w karcie Wieży XVI

Planety wpływają na charakter kart.

Astrologiczne powiązanie kart jest  cennym  źródłem informacji. Skorzystaj z nich gdy będziesz szukać pozytywnych stron. Karta Wieża XVI powiązana jest Marsem , która rządzi znakiem Barana (karta Cesarza)

Pozytywne cechy Marsa:

Aspekty Marsa w powiązaniu z kartą mogą oznaczać:

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Spróbuj opowiedzieć historię, którą widzisz na karcie kończąc ją pozytywną puentą.
Widząc kartę możemy powiedzieć, że nagła sytuacja zaskoczyła mieszkańców Wieży. Jednak szybka reakcja może pomóc im uniknąć kłopotów. Zauważ, że tylko z najwyżej położonych pięter uciekają ludzie. Ci, którzy znajdują się na szczycie podejmują ryzyko. Skaczą w nieznane? Pokonują swój strach, ograniczenia? Pamiętaj, że obrazy tarota są symboliczne. 

Sekrety ukryte w liczbach.

Kolejnym elementem informacyjnym na kartach będą cyfry. 
Tutaj zwracam uwagę na możliwość interpretacji liczby w powiązaniu z tarotem. Powróćmy do naszej karty Wieży XVI. 

Pierwsze co widzimy to X – powiązane z Kołem fortuny V z Papieżem i I z Magiem. 
W skrócie może to oznaczać, że nadchodzi okres zmiany, w którym jest szansa na wykazanie się inicjatywą. Koło Fortuny pokazuje cykl zmian, raz na górze raz na dole. Papież odnosi się do życia społecznego. Razem z Magiem może przynieść zmianę pozycji społecznej.
Spójrz na tę liczbę jeszcze inaczej jako na X i VI – Koło Fortuny i Kochankowie.Wyciągnij wniosek i ubierz w słowa. Zmiana będzie dotyczyła dwóch sfer życia. Osobistego i zawodowego. Możliwe, że zmiana ta pozwoli komuś na założenie rodziny,a może pozna kogoś, kto ułatwi założenie własnego biznesu. Ciekawie? Mam nadzieje, że tak.

Poszukajmy pozytywnych stron w innych trudnych kartach

Śmierć astrologicznie powiązana ze znakiem Skorpiona. Pozytywne aspekty karty powiązane ze znakiem :


Numerologiczne powiązanie karty Śmierć  XIII . Pozytywne aspekty związane z liczbami:

X i III nowy cykl, etap  (Koło)) życia (Cesarzowa). Kiedy dodamy do siebie 1 + 3 otrzymamy powiązanie z kartą Cesarza  który nadaje formę, kształtuje to co się rodzi (Cesarzowa). Jakie pozytywy widzisz w tej karcie? Po zakończeniu jednego, rozpoczyna się proces formowania się czegoś nowego.  Zycie się nie kończy tylko się zmienia – tak głosi cytat  na karcie.

Pięć pucharów  astrologicznie powiązane jest z działaniem Marsa w Skorpionie.
Pozytywne aspekty Marsa
Pozytywne aspekty Skorpiona opisałam przy okazji karty XIII. Będzie tutaj rozliczanie się z przeszłością.

Pozytywem karty jest  działanie, mające na celu emocjonalne rozliczenie się z przeszłością. Może oznaczać umiejętność  wyciągnięcia wniosków z bolesnej przeszłości i tworzenie relacji emocjonalnej opartej na głębokim zrozumieniu swoich potrzeb. Pozytywne aspekty piątek w tarocie opisałam w projekcie Godzina dla tarota << klik

Diabeł powiązany jest ze znakiem Koziorożca. Pozytywne aspekty związane ze znakiem:

Karta ta również oznacza kogoś kto niesie światło. Kogoś z silną energią witalną i twórczą. Jest to karta wielkiego potencjału.

Numerologiczne powiązanie karty Diabeł XV . Pozytywne aspekty związane z liczbą XV

X+V /XV/I+V/VI  patrzymy na pozytywną stronę. Koło wpływa na tok wydarzeń, Papież jako charyzma i silny wpływ na system wartości i nasze świadome (Mag), osobiste wybory (Kochankowie). Takie umiejętności są niezwykle pożądane w marketingu, polityce a nawet w religii. Ktoś o potencjale karty XV może spokojnie sprzedać lód Eskimosom.

Miecze opisałam dosyć obrazowo zapraszam do czytania:
3 mieczy  7 mieczy 8 mieczy   9 mieczy  10 mieczy

Patrz na karty symbolicznie

Mam nadzieję że przekonałam Cię, że żadna karta nie jest tylko negatywna? Jeśli tak to z pewnością zadasz mi pytanie: Jak zatem odczytać kartę poztywną jako negatyw sytuacji? Zapewniam Cię, że i o tym Ci opowiem.

A teraz weź swoją talię i popatrz na nią z uwagą. To czego nie widać na pierwszy rzut oka, ukryte jest między wierszami.


Jeśli ten tekst pomógł Ci coś nowego dostrzec napisz komentarz lub udostępnij komuś kto tak jak Ty jest zainteresowany tarotem,

Etykiety: , ,